in ,

Со музика против корона: Овие две македонски пејачки среде вонредна влегоа во студио да создадат ново музичко дело

Поради короната и вонредната состојба во регионот и светот, концертите и настапите на естрадните уметници се на „пауза“, а со тоа се паузирани и нивните музички кариера.

Повеќето од нив ги откажаа турнеите во регионот и светот, останаа во своите домови.

Некои од нив и најдоа алтернативно решение односно држеа онлајн концерти од своите домови.

Сега кога попуштија мерките македонските пејачки одлучија да влезат во студио и започнат со подготвување на ново парче музика.

Имено, Maрија од „Ај кју“ во кусите приказни на „Инстаграм“ објави дека неколку дена е во студио каде ја подготвува новата песна која љубителите на нејзината музика ќе имаат наскоро да ја слушнат.

Повеќе видите на наредниот линк: Со музика против корона

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ПРЕСЛАТКАТА ВЕРВЕРИЧКА ПЕНЕЛОПЕ Е ДОМАШЕН МИЛЕНИК КОЈ ЌЕ ВЕ ОСВОИ СО СВОИТЕ АКРОБАЦИИ

Ја гледате секој ден на ТВ екраните, а вака изгледаше како дете – погодувате ли која водителка е на фотографијата?