in , ,

Ретко кој да знае дека се дружат: Тијана Дапчевиќ во друштво на оваа српска пејачка „лумпуваше“ во кафана (видео)

Пред околу две недели во соседна Србија заврши вонредната состојба, а граѓаните едвај чекаа да излезат на улица за да можат да се движат, дружат и тоа секако под одредени мерки за заштита.

Јавните личности веднаш се упатија во фризерски, козметички салони, други во кафани, ресторани, а некои се уште се дома и излегуваат само ако имаат потреба.

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ деновите во самоизолација ги поминуваше во својот стан во Белград во друштво на сопругот Милан и синот Вук.

Meѓутоа, по укинувањето на вонредната состојба Тијана во друштво на српската пејачка Милица Тодоровиќ замина во кафана каде што запејаа заедно со музичарите.

Тие лумпуваа, лудо се забавуваа со добра музика  и располжение, а во еден момент Тодоровиќ го покажа средниот прст, па Тијана ја скара:

„Милице срам да ти е“, рече Тијана.

Како ти се забавуваа погледнете во видеото подолу.

Видеото погледнете го на наредниот линк: Ретко кој да знае дека се дружат: Тијана Дапчевиќ во друштво на оваа српска пејачка „лумпуваше“ во кафана (видео)

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Како да му помогнете на вашето дете кога е тажно?

Хонорарите во култната серија „Подобар живот“ биле толкави што Лидија Вукиќевиќ си купила куќа: Колку заработеа нашите актери од „Преспав“?