in ,

(ФОТО) НАЈУБАВИТЕ ЦЕЛОСНО БЕЛИ МОДНИ КОМБИНАЦИИ ИДЕАЛНИ ЗА ЛЕТНИ ЖЕШТИНИ

Со раскошното шаренило во природата, силното сонце и високите температури, на сцена доаѓаат и најубавата летна модна класика – Белата боја и тоа од глава до пети

Со покачувањето на температурите веќе конечно можеме да кажеме дека зачекоривме во топлото сончево лето. Освен сезоната на седење на балконите и дворовите и јадењето на омилениот летен десерт – сладоледот, летото со себе ја носи и сезоната на белата боја.
Белата боја е создадена за врелите сончеви денови. Сега е вистински момент кога можете да и се препуштите на минималистичката класика – од долгите едноставни фустани од лелени материјали, бели маици и фармерки како ултимативен шик и кул стајлинг.

Ви споделуваме неколку одлични модни предлози кои ќе ве инспирираат како да ја носите белата боја ова лето.

Повеќе видите на следниот линк: (ФОТО) НАЈУБАВИТЕ ЦЕЛОСНО БЕЛИ МОДНИ КОМБИНАЦИИ ИДЕАЛНИ ЗА ЛЕТНИ ЖЕШТИНИ

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА II ИМА СРУШЕНО 6 ГИНИСОВИ РЕКОРДИ

Елена Ристеска тргна кон нови работни предизвици, но претходно направи промена на имиџот (фото)