Сите се сеќавате на Кончита што победи на Евровизија, па призна дека има ХИВ: Сега никој не може да верува како изгледа денес (фото)


Поранешната евровизиска победничка Кончита Вурст, многумина не ја препознаа кога се појави во специјалната „Евровизија“ што се емитуваше ширум светот наместо планираното финале на натпреварот, откажано поради пандемијата на корона.

Откако призна дека е заразена со ХИВ, Кончита се претстави пред евровизиската публика во ново издание.

Со бела атлет маичка, црна капа, но без трага и глас од периките по кои е препознатлива …

Кончита уште еднаш успеа да привлече внимание кон себе!

“Јас сум дома, како повеќето од нас. Јас се обидувам да бидам позитивна. Последните денови слабо носев долна облека и тоа многу ми се допаѓа тоа. Останете дома, се гледаме многу брзо”, рече Кончита во вклучувањето.

Извор: vistina.com.mk

Previous Нова песна на ДНК: Во спотот се појавуваат многу јавни личности како Боки 13, Слаткар, Каролина, Тамара, Наум Петрески…. (видео)
Next Саша Ковачевиќ полн како брод: Си купил часовник вреден колку еден стан, но тоа не е сè

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *