in , ,

Колку долго животните можат да издржат без храна?

Дали знаете кои животни најдолго можат да издржат без јадење? Некои животни, за разлика од луѓето, може подолго време да издржат без храна.

Така на пример, ајкулите се хранат кога е тоа потребно, гладни можат да пливаат 70 дена. Дали знаете колку долго луѓето може да преживеат без храна? Со доволно пиење вода, околу 2 месеци.

Во ова интересно видео е дадена споредба кои животни колкав временски период може да преживеат без јадење.

Извор: kajgana.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Цеца објави ретро фотогрфија на која има само 9 години (фото)

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18. МАЈ 2020 ГОДИНА