in ,

(ФОТО) ПРЕСЛАТКО ДОМАШНО ЖИВОТИНСКО ЦАРСТВО – ПОГЛЕДНЕТЕ ВО ДОМОТ НА ОВАА ЉУБИТЕЛКА НА ЖИВОТНИ

Шерли Стефан е вистинска љубителка на животни, таа ги лекува болните животни и ги вдомува оние кои се напуштени. Нејзинио дом е вистинско мало рајско животинско царство.

Кога некој ќе ви спомене германски овчар, веројатно веднаш помислувате на верно и одлучно куче-чувар. Покрај тоа, тој би се одрекол и од својот живот за да го заштити својот човек од сите потенцијални закани и неговата фарма да остане на сигурно. Па, Серж на прв поглед делува како вистинско куче-чувар, но неговата сопственичка ја откри и неговата нежна страна. Таа често вдомува разни животни кои се повредени или напуштени, а Серж е прекрасен пријател кога се работи за нив, било да се диви или домашни видови.

За повеќе погледнете на наредниот линк: (ФОТО) ПРЕСЛАТКО ДОМАШНО ЖИВОТИНСКО ЦАРСТВО – ПОГЛЕДНЕТЕ ВО ДОМОТ НА ОВАА ЉУБИТЕЛКА НА ЖИВОТНИ

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 16-17 МАЈ 2020 ГОДИНА

На Дејвид Бекам му падна косата: Фудбалската легенда е речиси ќелав! (ФОТО)