in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15. МАЈ 2020 ГОДИНА

Лавот се чувствува одлично, Овенот флертува, Бикот е подготвен за сериозна врска, Ракот ужива во љубовта.

ОВЕН

Среќата ќе ве прати денес на сите полиња. Може да очекувате решавање на сите деловни проблеми. Уживате во флертот со личност која ви се допаѓа и чекате вистинска можност за да го направите првиот чекор кон неа. Одлично се чувствувате.

БИК

Ве очекува можност за нова работа која ќе ви одговара. Ќе бидете задоволни со ситуацијата на ова поле денес. Можеби ви се допаѓа личност која ќе покаже дека сака сериозна врска со вас. Здравјето е во ред.

БЛИЗНАЦИ

Склопувањето на нов деловен договор денес може да биде значајно. Подготвени сте да се посветите на работата. Може да се потпрете на својот партнер. Имате доволно доверба во личноста која ви значи. Помали проблеми со хормоните.

РАК

Ќе докажете дека сте подготвени да напредувате. Може да очекувате дека среќата ќе биде на ваша страна денес. Потрудете се околу тоа да и ги покажете своите искрени емоции на саканата личност. Внесувајте витамини.

ЛАВ

Пред вас е поволен ден во кој ќе ги извршите сите обврски. Доколку планирате средба со личност која ви се допаѓа, денешниот ден е поволен за тоа. Одлично се чувствувате денес!

ДЕВИЦА

Не сте задоволни со ситуацијата на работа. Можеби планирате наскоро да воведете некои промени. Доколку сте се впуштиле во авантура без обврски, полека доаѓате до одлука да го прекинете тој однос. Избегнувајте цигари и алкохол.

ВАГА

Може да очекувате многу поволен ден. На деловно поле ја добивате поддршката која ви е потребна. Имате добар однос со вашиот партнер кој ви дава поддршка и разбирање. Имате добро здравје.

ШКОРПИЈА

Иако сте загрижени, ќе успеете начин да ги решите деловните компликации кои ги имате. Нова љубов е пред вас. Подготвени сте да бидете малку поотворени кон личноста која ви се допаѓа. Пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е можност за наопредок. На деловно поле ве очекуваат успеси. Ако сте слободни, ова е добар ден за да покажете интерес кон личноста која ви се допаѓа. Немате поголеми проблеми со здравјето.

ЈАРЕЦ

Пред вас е напорен ден кога станува збор за работата. Нема да ви биде лесно да се организирате. Помали недоразбирања со партнерот водат кон тензија и нервоза во вашиот однос. Можни се проблеми со органите за варење.

ВОДОЛИЈА

Пред вас е период во кој ќе ги забележите вашите грешки на деловно поле. Имате можност да промените некои работи. Саканата личност е подготвена да се посвети на вашиот однос. Ќе бидете задоволни поради тоа. Водете сметка за забите.

РИБИ

Можеби не ви е лесно да донесете конечни одлуки во врска со работата, но чувствувате дека ви е потребна промена. Склони сте кон кавги во односот со саканата личност. Вашата врска не оди во добар правец. Водете сметка за главоболките.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Преслатко: Погледнете како Слаткар го заспива синчето Моша (видео)

За долгогодишни пушачи – исчистете го телото брзо и лесно