Преслатко: Погледнете како Слаткар го заспива синчето Моша (видео)


Марко Маринковиќ – Слаткар и неговата сопруга Сања Николиќ кон средината на април, се реализираа во улогата на родители – добија син.

Брачната двојка за својот наследник избра оригинално име – Моша.

Новопечениот татко тогаш на социјалните мрежи ги сподели среќните вести за пристигнувањето на новиот член.

Мама Сања сега има огромна мајчинска одговорност, но според објавите на Инстаграм, тука е Марко кој и помага во се. Овој пат тој покажа како го успива бебето и тоа со песничка која ја измислува во моментот, побудена од силните родителски чувства на љубов.

Мошико е името кое тато Слаткар го потпевнува во приспивната песничка, а истата ја слуша Сања предку „бибифонот“ од соседната просторија.

View this post on Instagram

Mošiko freestyle ????

A post shared by Slatkaristika (@slatkaristika.official) on

Извор: vistina.com.mk

Previous Вака ќе биде идниот Сони Плејштејшен 5 Гејминг
Next СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15. МАЈ 2020 ГОДИНА

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *