НЕМОЈТЕ ДА СЕ ВЉУБИТЕ ВО НИВ: ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ КОИ ЌЕ ВИ ГО СКРШАТ СРЦЕТО


Ако вашиот идеален партнер или партнерка е роден во некој од овие хороскопски знаци, немаме баш добри вести

Иако велат дека љубовта е слепа и не бираме во кого ќе се вљубиме, особено треба да обрнете внимание кога се работи за овие 3 хороскопски знаци

ВАГА
Поради големата неодличност и преголема желба да остави добар впечаток на сите околу себе, Вагата е исклучително склона кој флертување. Доста се страствени, но истовремено и летаат во облаци, сонуваат за вечна љубов која ќе ги оствари сите нивни фантазии. Поради тоа често доживуваат незадоволство со моменталниот партнер, а тоа во комбинација со нивното природно ласкање може да ги доведе до непријатни ситуации.

ОВЕН
Огнениот знак на зодијакот е познат по својата бурна страственост. Овните се жестоки љубовници за кои сексуалната страна е доста важна. Ним им е лесно кога треба да запловат во врска, но бракот им делува како доброволен затвор. Лесно ги изневеруваат своите партнери обвинувајќи го либидото, па бараат нови врски и така ги повредуваат своите партнери.

СТРЕЛЕЦ
Уште еден огнен знак кој не може да го замисли својот живот без сексуални авантури. Стрелците се познати по бројните љубовни авантури и слободниот морал, но нивните предавства не ги водат само емоциите туку и страста. Прељубата не ја сметаат за ништо неморално – за нив тоа е итна постапка на задоволството. Луѓето родени во овој хороскопски знак се грижат за својот изглед, а на нивниот шарм е тешко да се одолее.

Извор: srekja.mk

Previous Особено горда: Честитките не престануваат да пристигнуваат на адреса кај Елена Ристеска (фото)
Next СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13. МАЈ 2020 ГОДИНА

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *