Еве каде Каролина Гочева се рекреира за време на пандемијата – пејачката без шминка, а и кога е сама во природа носи маска (фото)


Додека трае пандемијата, а со тоа и вонредната состојба, полицискиот час и домашната изолација, многу потешко им паѓа на оние кои живеат во стан, отколку оние кои имаат куќа, двор, па и поголем имот каде може да го минуваат времето.

Пејачката Каролина Гочева за да не седи во станот во Скопје, замина во родната Битола во семејната куќа.

Таму времето го користи за рекреација и замина во битолското историско село Смолево кое денес е раселено.

Оттаму пред своите следбеници на Инстаграм ја покажа панорамската глетка и природата која ја опкружува.

Маската како задолжителна ја носеше и во природа , а шминката за ваква прилика беше исклучена.

Инаку, Каролина неодамна го прослави својот јубилеен 40-ти роденден.

Извор: vistina.com.mk

Previous СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13. МАЈ 2020 ГОДИНА
Next Еве како изгледа животот на Саша Ковачевиќ и неговата девојка зад затворени врати

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *