in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11. МАЈ 2020 ГОДИНА

Овенот не се откажува, Бикот премногу се форсира, Лавот има многу енергија, Водолијата има зголемен апетит.

ОВЕН

Не се откажувате од своите идеи лесно. Иако околностите се комплицирани, упорни сте да остварите деловен успех. Не ви е лесно да се смирите со личноста која ви се допаѓа. Вежбајте редовно.

БИК

Со доволно креативност, лесно може да ги остварите плановите кои ги имате. Ве очекува поволен период. На љубовно поле следи период во кој ќе имате некои компликации. Не се форсирајте премногу.

БЛИЗНАЦИ

Немате доволно трпение и лесно влегувате во деловни расправи и конфликти. Околностите на ова поле не ви се наклонети. Моментално не сте заинтересирани за почеток на врска. Внесувајте магнезиум.

РАК

Можеби неочекувано ќе ви се случи понуда за нова работа. Подготвени сте да го прифатите предизвикот. Ве очекува поволен ден за комуникација со личност која ви се допаѓа. Поработете на подобра концентрација.

ЛАВ

Може да очекувате дека ќе успеете да ги остварите своите амбиции. Судбината ви е наклонета денес. Можеби размислувате за брак. Спремни сте за сериозни промени на љубовно поле. Имате вишок енергија!

ДЕВИЦА

Имате доверба во своите соработници. Чувствувате дека се наоѓате во поволно опкружување. Доаѓа ново познанство со личност која ќе покаже дека е подготвена да ви покаже доверба и почит. Добро се чувствувате.

ВАГА

Слушајте ја својата интуиција во наредниот период. Максимално потрудете се да бидете посветени на деловно поле. Покажете ги своите емоции кон саканата личност без воздржување. Важно е да бидете отворени. Внимавајте на очите.

ШКОРПИЈА

Имате компликации на деловно поле, а тоа ви создава дополнителна нервоза. Пред вас е почеток на љубовна врска. Подготвени сте да впловите во нов љубовен однос кој би можел да трае. Чувствувате стрес поради работата.

СТРЕЛЕЦ

Доколку се занимавате со приватен бизнис, денешниот ден ви носи добри вести. Може да очекувате многу добра атмосфера со личноста која ви се допаѓа. Задоволни сте. Одлично се чувствувате!

ЈАРЕЦ

Може да очекувате многу важни случувања на деловно поле. Денешниот ден е пресвртница за нови одлуки. Доколку ви се допаѓа личност која сте ја запознале неодамна, ќе остварите со неа добар однос. Мали болки во грлото.

ВОДОЛИЈА

Ќе бидете задоволни од резултати кои ги остварувате. Ве очекува поволен период на деловно поле. Се чувствувате добро покрај личноста која ви се допаѓа. Може да очекувате позитивни околности. Нагласен е зголемениот апетит.

РИБИ

Може да очекувате дека ќе успеете во своите намери на деловно поле. Задоволни сте со ситуацијата која сте ја оствариле на ова поле. На љубовно поле може да очекувате романтична атмосфера. Ве прати хроничен умор.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Боса шета низ поле: Анастасија Ражнатовиќ ја објави својата прва балада „Промашена“ (видео)

НЕДОСТАТОКОТ НА СОН ДОВЕДУВА ДО ДЕБЕЛЕЕЊЕ – НОВО ИСТРАЖУВАЧКО ОТКРИТИЕ