in , ,

Хороскопски знаци кои најтешко се справуваат со негативните емоции

Секој човек на различен начин се справува со тагата. Некои луѓе на полесен начин се носат со негативните емоции, додека пак други стануваат деструктивни и се одалечуваат од своите најблиски бидејќи не знаат како да го искажат она што го носат во себе.

Овен

И кога е тажен, Овнот излегува надвор со неговите пријатели.

Понекогаш се чувствуваат како да немаат контрола врз нивниот живот, па стануваат импулсивни, заслепени од бес. Се расправаат со нивните најблиски и се преправаат дека ништо повеќе не им е важно.

Бик

Тагата и депресијата имаат големо влијание брз Биковите. Кога се тажни, тие остануваат дома и се изолираат од светот. Кога се депресивни, сметаат дека се сами против сите. И тие се познати како импулсивни личности, па кога се тажни, ова е уште поизразено.

Близнаци

Кога се тажни, постајано ги преиспитуваат нивните мисли. Се повлекуваат во себе и делуваат како да не се присутни во овој свет, наместо да се соочат со она што ги мачи. Тие се дистанцираат од своите чувства и не знаат како да се носат со нив и да ги решат проблемите.

Извор: kajgana.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6. МАЈ 2020 ГОДИНА

Луна Ѓогани во „Задруга“ јавно и се обрати на Цеца (видео)