in , ,

ПРЕДЛОГ ИГРА ЗА PS4 -Cities: Skylines

Доколку сте кретаивни и имате искуство со градски симулацији тогаш Cities: Skylines е вистинска игра за вас. Јас лично барав некои туторијали за како да започнам и да изградам град, но никако не ми оди. Азирус Гејминг вели дека е потребно да си креативен за да направиш некој поголем град, што е навистина така. Од изградба на патишта до одвод и довод правње на градска канализација и спроведување на елетрични далековиди и извор на енергија, се што е потребно да функционира еден град можете да да градите во ова игра. Исто така можете да градите и метрополи со много жители што е врв на секој креативен ум. Доколку сакате повеќе преку Диелсиата кој ги има за играта можете да додадете много работи. Играта е навистина топ и е забавна. Еве едно видео испод во које можете да видите како да започнете.

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Харис и се врати на Рада Манојловиќ: Со татко и на пејачката ја копаат бавчата кај неа на село

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7. МАЈ 2020 ГОДИНА