in , ,

Не го правете ова: Неколку грешки со кои кафето го губи вкусот

Сите сакаме вкусна шолја кафе, но ова се најчестите грешки кои ги правиме со кафето.

Премногу мешање на кафето го убива вкусот, затоа потребно е само малку да се измеша.

Ако неколку пати го оставите да се подигне до врвот исто така ќе се смени вкусот и ќе стане поретко, со што нема да биде толку вкусно.

Мешање откако кафето веќе зоврело е исто така грешка.

Извор: готви.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Фановите разочарани од стилската промена на Никол Шерцингер (фото)

Харис и се врати на Рада Манојловиќ: Со татко и на пејачката ја копаат бавчата кај неа на село