in , ,

Луна Ѓогани во „Задруга“ јавно и се обрати на Цеца (видео)

Луна Ѓогани досега неколку пати истакна дека некогаш била добра другарка со ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ и дека поминувале време заедно во вилата.

Овој пат, Луна јавно и се обрати на Цеца кога за време на забавата во „Задруга“ беше пуштена песната „Ѓурѓевдан“ („Џурџевдан“).

Продукцијата по полноќ ја пушти песната „Ѓурѓевдан“ за да им го честита денешниот празник на задругарите.

Песната ја пуштија во изведба на Цеца Ражнатовиќ, а Луна јавно и се обрати.

„Поздрав за Цеца“ истакна Ѓогани.

Стиховите „Ѓурѓевдан е, а јас не со оној кој го сакам“ дополнително ја разнежија Луна која неодамна раскина со Марко.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Хороскопски знаци кои најтешко се справуваат со негативните емоции

Филип Живојиновиќ во жестока расправа по навредите кон сопругата: „Прија е ограничена, нејзиниот талент е добро да се омажи!“