in ,

(ВИДЕО) КАРОЛИНА ГОЧЕВА СО ДУКЕ БОЈАЏИЕВ И ИСМАИЛ ЛУМАНОВСКИ ВО ПРЕКРАСНА ИЗВЕДБА НА „ЗБОРОВИ НЕМАМ“

http://viralno.mk/wp-content/uploads/2020/05/Screenshot_2-768x301-1.jpg

Во уште една прекрасна изведба го гледаме Македонското девојче, но овојпат во соработка со Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски пеејќи ја ,,Зборови немам”.

Каролина Гочева, која неодамна го прослави својот 40-ти роденден и украде многу насмевки искажувајќи љубов кон своите фанови за убавите честитки, сега повторно краде насмевки на нивните лица со ова видео кое излезе на социјалните мрежи, каде имаме нова можност  да уживаме во нејзините добро познати неверојатни вокални способности.

Меѓутоа, Македонското девојче овојпат е во соработка со нејзините колеги Дуке Бојаџиев и Исмаил Думановски, придружувајќи ја на пијано и кларинет и се фантастично трио во изведба на нумерата  ,,Зборови немам”. 

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кој беше Драган Вучиќ и што се’ остави зад себе? (ФОТО+ВИДЕО)

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5. МАЈ 2020 ГОДИНА