in ,

МОДЕН АКСЕСОАР ИНСПИРИРАН ОД КОРОНАВИРУСОТ – ДАЛИ БИ ГО НОСЕЛЕ?

Оваа необична креација е креативен спој од наочари и визир

Во координација со актуелната ситуација и светската епидемија на коронавирусот, дизајнерите создадоа аксесоар кој ќе ве штити и тоа дупло – и од сонцето и штетното делување на УВ зраците, а и од вирусот Covid-19.

Њујоршкиот дизајнер Joe Doucet стои позади оваа креација, изјавувајќи дека сакал да создаде нешто помалку неудобно и „грдо“ за заштита на лицето од инфекцијата, па ги споил модерните наочари за сонце и визирот на необичен начин.
Неговата креација го покрива носот и устата и ги штити очите и дава вибрации како од некој футуристички научнофантастичен филм.

Дали би го носеле?

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4. МАЈ 2020 ГОДИНА

ЗАБАВНО ХОБИ КОЕ ГО НАМАЛУВА СТРЕСОТ – ПРЕПОРАЧАНО ОД ДОКТОРИТЕ КАКО ТЕРАПИЈА БРОЈ 1