in ,

(ФОТО) Оваа бела сложувалка од 1.000 парчиња треба да ве окупира за остатокот од карантинот

0

Како што завршува месецот април, и Интернетот се полни со шеги за тоа што трае пет илјади години, луѓето почнуваат да ги сакаат најлудите активности во куќата. Додека некои луѓе сè уште се држат до класиците, како што се гледањето Нетфликс, или ја користат античката временска техника за да се удават себеси во книги, други денес го печат својот петти леб за да се приклучат на најновата лудост на Инстаграм. Ако не сте ниту едно од горенаведените, ние имаме совршена активност како да поминеме време додека сме во изолација. Ако сте подготвени за предизвик, привлечете ги рацете на оваа целосно бела сложувалка од 1000 парчиња.

Ако се чувствувате како вашиот живот да е лесен, оваа компанија по име Tinyouth има некои предизвици за топење на мозокот за вас: што било од загатки со сценско фотографирање со големи тешкотии до игри за забави со уста, до неизмерно тешки 1000 загатки од 1000 парчиња. Ако нивната сложувалка не изгледа доволно тешка, можете да го преземете крајниот предизвик со сите бели 1000-парчиња сложувалка со големи тешкотии.

Компанијата го нарекува „предизвик за отстранување на стрес “. Се состои од 1000 парчиња чист бел картон со различни форми. Ако сметате дека е малку премногу предизвик, тие нудат малку помош кога го склопувате – само погледнете на задната страна на парчето, каде има ознаки кои помагаат во одделување на различни делови и со тоа ја олеснуваат вашата борба барем малку.

Овој мозок-извртувач е широк 42 см и висок е 29,7 см кога е готов и е погоден за возраст од 14 и повеќе години. Додека компанијата наведува дека тоа е едукативна игра што ќе направи совршен роденден или Божиќен подарок, некои луѓе би можеле да се расправаат и да кажат дека е вистинско гориво за ноќна мора. Сепак, може да се направи прилично романтичен или духовит подарок ако сами нацртате нешто на тоа.

Без разлика дали сакате само да поминете време за време на карантинот со тоа што ќе зјапате во куп бели парчиња сложувалка, да се пошегувате со некого со тоа што ќе го испратите како подарок, или ќе го однесете на следното ниво со тоа што ќе го насликате сами и ќе направите едно-од-еден вид загатка, ова достапна е на Amazon за 20 долари.

Доколку е ова лесно за вас можете да ја набите уште потешката верзија која ја гледате испод.

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Восочните фугури на овој Музеј се толку лоши што неможе да се препознае кој е кој (38 слики)

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 29. АПРИЛ 2020 ГОДИНА