in ,

Восочните фугури на овој Музеј се толку лоши што неможе да се препознае кој е кој (38 слики)

Никој не може да тврди дека восочните модели се забавни. Кој не би сакал селфи со кралицата Бијонсе слична на животот или поранешниот претседател Барак Обама? Но, има еден восочен музеј што ја погодува својата цел – восочните дела се толку далеку од вистината.

Куќата на восокот на Луис Тусауд во Велики Јармут, Норфолк постигна култен статус со туристи кои се собираат од целиот свет за да ги видат озлогласените монструози. Од Викторија Бекам како личност со Карен, па се до принцот Чарлс. Погрешните модели даваат сосема нова перспектива за тоа што би можело да биде восокот.. Па, да разгледаме некои од најлошите дела подолу. Фигурите можете да ги видите на наредниот линк: (38 слики)

Извор: boredpanda.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kарантинска промена: Тијана Дапчевиќ посети фризерски салон, а ова е крајниот резултат (фото)

0

(ФОТО) Оваа бела сложувалка од 1.000 парчиња треба да ве окупира за остатокот од карантинот