in , ,

ФОТО: 157 ИЛЈАДИ ЈА СЛЕДАТ ОВАА ЖЕНА НА ИНСТАГРАМ ЗА ДА ЈА ВИДАТ КАКО ТАА ПРЕСОЗДАВА ЗАЧУДУВАЧКИ ИСТОРИСКИ ФУСТАНИ

Додека многу луѓе поминуваат многу време во развивање на нивниот личен стил, малкумина можат да кажат дека имаат средновековни фустани што висат во плакарот. Јутуберката Бернадет Банер има повеќе од само неколку. Покрај тоа, таа ги направи сите со рака. Таа вели: „Ја проучувам историјата на облекувањето преку практично експериментирање и реконструкција, истражувајќи историскaта епоха пред воведувањето на електрична машина за шиење, бидејќи технологијата е чудна“, вели таа.

Не само што таа се облекува како некој од друга ера, туку и нејзините гледачи со забава забележуваат дека изгледа дека размислува и зборува како некој од минатото, и чудно е задоволството за гледање.

Погледнете ги сликите на наредниот линк: ФОТО: 157 илјади ја следат оваа жена на Инстаграм за да ја видат како таа пресоздава зачудувачки историски фустани

Извор: boredpanda.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Снаата и свекрвата ги вкрстија гласовите: Лепа Брена и Пријовиќ конечно запеаја во дует (видео)

#Бекстејџседидома: Вечерва онлајн со вас на Инстаграм – Елена Ристеска