in , ,

Како да направите совршено тесто за пица?

Сигурно најмалку еднаш сте се обиделе да направите пица „од нула“, а тоа значи сами да замесите домашно тесто за пица наместо да користите полуготово замрзнато.

Ако уште се немате усовршено, овој италијански рецепт со сув квасец ќе направи мајстор од вас!


Извор: kajgana.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

„Тој е човекот на мојот живот“: Наташа Беквалац упати емотивна порака на овој маж

(30 ФОТКИ) Слики од славните на пред и по карантинот