in ,

Три хороскопски знаци кои не прифаќаат шега на своја сметка

ОВЕН

Овенот е огнен знак и имал мал праг на толеранција. Ако за поголемиот дел нештото е незабележлива ситница, тој тоа може да го доживее како напад на неговото его. Нивните бурни реакции некогаш се толку непромислени и неоправдани што ќе ве остават без зборови. Доколку се пошегувате на негова сметка, тоа ќе го сфати како прозивка. Големо злопамтило е, ова никогаш не го заборавајте.

ЛАВ

Доколку ја побредите суетата на Лавот очекувајте одмазда. Тој е самобендисан. Кога знае дека нема аргументи за своите тврдења ќе ја напушти расправата со викање и трескање на вратите. Никогаш нема прв да се извини или јави дури и да знае дека погрешно постапил.

ШКОРПИЈА

Нема да ви треба многу за да ги налутите, а кога ќе се разбеснат подготвени се на ниски удари, провоцирање и боцкање. Многу се лабилни, нивните реакции не може да се предвидат, а секоја расправија ја доживуваат многу емотивно. Кога се повредени нема да се смират додека не му се одмаздат на оној за кого сметаат дека им ја причинил болката. Бидејќи одмаздата се служи студена, тие итро ќе ја подготвуваат и ќе го чекаат вистинскиот момент за да ја спроведат.

Иѕвор: Курир.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Тамара Тодевска ги покажа кулинарските вештини и првпат во животот направи торта, а еве го и крајниот резултат

Експертите откриваат: Зошто имате чудни соништа за време на изолацијата?