in , ,

Тамара Тодевска ги покажа кулинарските вештини и првпат во животот направи торта, а еве го и крајниот резултат

Македонските пејачки во текот на самоизолација ја ставија својата музичка кариера на „чекање“, па освен за пееење покажаа дека имаат и други таленти.

Така неместо во студио и снимање на нови песни, се префрлија во кујна и готвење на нови специјалитети.

Тие го искориситја своето време за да ги покажат своите кулинарски вештини и да се пофалатат со приготвеното јадење.

Македонската пејачка Тамара Тодевкса времето го изолација го поминува заедно со децата и сопругот, малку во Скопје, малку во Гевгелија.

Таа редовно е активна на социјалните мрежи и се дружи со фановите, ги известува за нејзините активности, а некогаш знае да се вклучи и во живо со својата ќерка Хана.

И Тодевска накратко го замени микрфонот со кујнски прибор за готвење и првпат во својот живот подготви торта со која се пофали на социјалните мрежи.

„Мојата првата торта“ напиша како објаснување.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Веруваме дека пејачката го погодила рецепетот, а дека домашните уживале во десертот.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

„ТОМ И ЏЕРИ“ – КАКО НАСТАНА НАЈОМИЛЕНИОТ ЦРТАН НА СИТЕ ВРЕМИЊА?

Три хороскопски знаци кои не прифаќаат шега на своја сметка