in ,

НАШИТЕ БИСЕРИ ПО СВЕТОТ: „ШТО МИ Е МИЛО И ДРАГО“ – ОНЛАЈН, ИСПЕАНА ОД ТРОЈЦА БРАТУЧЕДИ, МУЗИЧКИ УМЕТНИЦИ ВО ТРИ РАЗЛИЧНИ ЗЕМЈИ (ВИДЕО)

Оперскиот пејач Благој Нацоски кој со години живее и работи во Италија, заедно со своите братучеди диригенти, ја испеаја старата македонска песна „Што ми е мило и драго“. Иако и тројцата се наоѓаат во три различни држави. Еве како звучи триото македонски, а светски  музички уметници од Џенова, Италија, Овиедо, Шпанија и Виена, Австрија.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ВИДЕО: Погледнете ја новата Тракманија која ќе излезе во скоро време

Милица Тодоровиќ си најде откачена занимација во карантинот: Пејачката му ги офарба веѓите на татко и за да личел на Кеба, ама… (ФОТО)