in , ,

Милица Тодоровиќ за „Бекстејџ“ откри во кој македонски пејач била заљубена како дете (фото)

Естрадниот магазин „Бекстејџ“ ја продолжува својата кампања „Бекстејџседидома“. Имено, секој работен ден на „Инстаграм“ во 20 часот се вклучуваат во Лајв од своите домови и разговараат со многубројни естрадни уметници.

По Антониа Гиговска и нејзното момче Иван, Влатко Лозаноски, Викторија Лоба, Сара Јо сега на ред дојде и една од омилените српски пејачки Милица Тодоровиќ.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Милица времето во карантин и изолација го поминува во Крушевац заедно со своите родители. Таа од таму се вклучи во „Бекстјеџ“ и поразговара со фановите.

Taa откри како ги поминува Велигднеските празници и што прави дома, проговори за својата музичка кариера…

На прашањето во кој македонски пејач била заљубена како дете, Тодоровиќ одговори:

„Во Тоше Проески“, а откри и дека немала прилика да го запознае македонскиот пејач.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

„Уште еден Тоше нема да се роди“ изјави пејачката.

Тодоровиќ откри што мисли и за македонската публика.

„Македонската пбулика е многу весела и многу ја сакам. Тие секогаш се весели“ вели пејачката.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Целото интервју на Милица може да го погледнете на „Инстаграм профилот“ на Бекстејџ.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

„Најпосле да ви покажам“: Ова е најмладата ќерка на славниот Раде Шербеџија (видео)

0

ФОТО: Музеите ги замолуваа луѓето да рекреираат познати уметнички дела дома