in ,

ОВА Е ПОЛУБРАТОТ НА МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ: СЕ ЗАНИМАВАШЕ СО ПЕЕЊЕ, БЕШЕ УЧЕСНИК ВО РИЈАЛИТИ, А ЕВЕ ШТО ПРАВИ ДЕНЕС

Поп-пејачката Марија Шерифовиќ важи за една од најдобрите вокалисти во регионот, а талентот за пеење, покрај нејзината мајка Верица Шерифовиќ, во семејството го има и нејзиниот полубрат, пејачот Даниел Павловиќ.

Пошироката јавност го запозна Даниел во 2008 година, кога се натпреваруваше во шоуто „Операција триумф“.

ФОТО:ОПЕРАЦИЈА ТРИУМФ/ПРИНТСКРИН/ЈУТЈУБ

Неговото учество во оваој натпревар беше обележано со кавги со учесниците, па тој остана запаметен по карактерот отколку по талентот. После крајот на шоуто, тој започна да ја гради својата пејачка кариера.

Во 2011 година, Даниел ја испроба како учесник во ријалити шоуто „Двор“, но и таму не се прослави особено.

ФОТО:ДВОР/ПРИНТСКРИН/ЈУТЈУБ

Потоа, Павловиќ продолжи да пее, а истовремено работеше и како професор по пеење во училиште за пеење, што го отвори заедно со сестра му по татко, Марија.

https://www.instagram.com/p/B4LLYkIhj3g/?utm_source=ig_web_copy_link

Во последниве години, Даниел не се појавува во медиумите, сними песни и е посветен на работата со учениците во неговото училиште за пеење. Многу често работи и со кандидати од „Ѕвездите на Гранд“ и „Пинк Ѕвезди“.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ВИДЕО: Најпопуларниот Хитмен 2 контракт изигран на велешанецот Азирус Гејминг

ПОЧИНА ЏИН ДАЈЧ, АНИМАТОРОТ И РЕЖИСЕР НА ЛЕГЕНДАРНИТЕ ЦРТАНИ ФИЛМОВИ „ТОМ И ЏЕРИ“ И „ПОПАЈ“