in , ,

Цеца и Анастасија со песна се потсетија на вчерашниот роденден на Аркан: Сопругата му пееше нему, а ќерката сподели уникатна снимка каде Аркан и пее на Цеца (ВИДЕО)

Вчера, 17 април  во 1952 година, се родил Жељко Ражнатовиќ – Аркан.

За роденденот на својот покоен татко Анастасија Ражнатовиќ на својот профил на Инстаграм објави уникатен видеоклип за тоа како Аркан своевремено и  отпеа љубовна песна на Англиски јазик на неговата сопруга Цеца. Ова трогателно видео е снимено за време на гостувањето на Цеца и Аркан во едно ТВ шоу во 1995 година.

„Зарем не гледаш, дека те сакам“…, ја започнува нумерата Аркан, со што тогаш , а и сега, сите ги разнежни.

„Ни недостасуваш“ – кусо додала Анастасија во прилог на видеото.

Цеца Ражнатовиќ пак на својот Инстаграм сподели снимка од нејзината најтажната балада, која и самата му ја посвети на својот сопруг Аркан, по неговоата трагична смрт.

И самата Цеца ја извади песната од еден настап, па се присети на нејзината тогашна изведба која многумина допре во срцето.

„Спомените никогаш не умираат, љубовта живее … 17.04.1952 … Летај горе сам, долу не гледај, не…“ – напиша Цеца како дел од објавата, која ја споделила со нејзините следбеници.

https://www.instagram.com/p/B_F5TWLpx0r/?utm_source=ig_web_copy_link

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Снимиле китови во Јадранското море: Погледнете ја прекрасната глетка

Sony подарува 4 игри на корисниците на конзолата PS4