in , ,

СЕ ПОРОДИ САЊА НИКОЛИЌ: СЛАТКАР СТАНА ТАТКО, СИНОТ ВЕЌЕ ДОБИ НЕОБИЧНО ИМЕ – МОША! (ФОТО)

Сања Николиќ и нејзиниот сопруг Марко Маринковиќ – Слаткаристика вчера, 15. април 2020 година го добија своето прво чедо. Прво – па машко… син! Како што соопшти раперот на својот „Фејсбук“ профил, нивото прво дете  доби и мошне необично има – Моша.

„Се роди Моша Маринковиќ. Голем да му расте“ – напиша Слаткар на неговиот Фејсбук профил во описот на фотографија од нивната свадба, каде ја бакнува небвестата Сања во чело.

Слаткар неодамна откри дека не планира да  прави мекици по повод раѓањето на своето дете, затоа што смета дека тоа се попусто фрлени пари.

Сања Николиќ пак, беше позната манекенка, мисица и модел. Се појавуваше и во неколку видеоспотови на познати македонски пејачи, но сепак најголемата слава ја доживеа како ТВ водителка на музичкото талент шоу – бугарскиот „Идол“ во кој покрај бугарските, учество земаа и македонски таленти, од кои некои подоцна станаа познати пејачи како Александар Тарабунов – Тара, Дарко Илиевски, Бојан Стојков…

Пред да му биде девојка, подоцна и сопруга на Марко Маринковиќ-Слаткаристика, а сега и мајка на нивното прво дете, Сања исто така имаше врски со неколку познати пејачи и музичари во Македонија, меѓу кои и пејачот Адријан Гаџа и тапанарот на „Браво бенд“, Дејан Младеновски.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16. АПРИЛ 2020 ГОДИНА

0

Руските дизајнери споделуваат како да направите ефтина маска од картон дома за борба против коронавирусот