in ,

(ФОТО) ПРЕКРАСНИ ИДЕИ ЗА ВЕЛИГДЕНСКО ДЕКОРИРАЊЕ НА ТРПЕЗАТА

Ви донесуваме малку инспирација за едно весело и забавно уредување на празничната трпеза за празникот Велигден.

Оваа година, прославувањето на големиот христијански празник Велигден ќе помине во домашна атмосфера во кругот на најблиските поради новонастанатата состојба на вирусот и забраната за движење и правење групни собири.
Доколку планирате семеен ручек и сакате да ги изненадите вашите најблиски и да подготвите нешто кое ќе ја развесели целокупната атмосфера, ние ви споделуваме супер идеи како да ја декорирате вашата трпеза.

Она што е важно е да пронајдете иснпирација и да вметнете нешто по ваш вкус. Одберете ги вашите омилени бои кои сакате да ја красат вашата трпезариска маса и експериментирајте со украсите, цвеќињата и боењето на јајцата. Колку поколоритно толку подобро.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ДВОКРАТНО ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕТО – МЕТОДА КОЈА ЌЕ ГО ЗАМЕНИ КОЗМЕТИЧКИОТ ТРЕТМАН ЗА ВРЕМЕ НА ИЗОАЛЦИЈА

MOZZART ДОНИРАШЕ 5.000 ЕВРА ВО КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА ВО БИТОЛА