in , ,

(ВИДЕО) НАПРАВЕТЕ БОЖЕСТВЕНИ ЛОКНИ СО ПОМОШ НА КОЛАН ОД БАЊАРКА

На youtube секојдневно излегуваат нови начини како да ја стилизирате косата без употреба на електрични алатки. Ви издвојуваме еден кој особено ќе ви се допадне

Отсекогаш сте сакале да имате виткана коса, но никогаш не сте имале волја или трпение за да ја постигнете посакуваната фризура?
Сега е веројатно најдобриот момент за тоа, кога сте веќе дома и имате слободно време на претек, вистински момент е да ја испробате оваа техника на виткање на косата со помош на коланот од вашата бањарка за капење.

Бразилската инфлуенсерка Марсела Тумас го сподели овој супер едноставен туторијал на виткање на косата кој можете да го направите веднаш откако ќе ја измиете и исушите косата,резултатот е фантастичен а ќе имате виткана коса која изгледа природно и убаво.

Следете ја постапката опишана во видеото:

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MOZZART ДОНИРАШЕ 5.000 ЕВРА ВО КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА ВО БИТОЛА

НЕШТА КОИ ЕДНА ДАМА НИКАКО НЕ СМЕЕ ДА ГИ ПРАВИ ВО ЈАВНОСТ