Media archive

Videos


Легендарниот Мајк Тајсон неодамна ги одушеви обожавателите со снимки на кои покажува дека е во одлична форма поради што многумина се надеваат дека, од хуманитарни причини, повторно би влегол во ринг. Неодамна тој ја откри неговата тајна за „новата младост“. Благодарение на новиот режим на исхрана, Тајсон изгубил повеќе од 60 килограми, целосно трансформирајќи го …

„Two and a Half Man“, познатата американска комедија ќе добие српска верзија, пишува Kurir. Серијата ќе се вика „Tri muškarca i tetka“ а во главните улоги ќе бидат Марко Јанкетиќ, Петар Бенчина и Јелисавета Сека Саблиќ. Снимањето на пилот-епизодата е закажано за средината на јуни, а премиерата е закажана за оваа есен. Серијата „Two and a …

Откако пејачката Милица Тодоровиќ објави видео од едно од  изданијата на „Ами Џи“ шоу на Инстаграм, каде ја изведе баладата на Ријана „Stay“ (Остани), пристигнаа бројни пофалби и позитивни коментари на сметка на изведбата на пејачката. Таа доби пофалби од пејачката Јелена Розга, која и „аплаудираше“ во коментарите на Инстаграм, пишува Нова.рс, иако двете никогаш …

Таа со сигурност ја носи титулата  на една од нашите најголеми  sвезди на естрадното небо. Ако не и најголемата на Балканот! Уште како девојченце била многу талентирана, надарена и за спорт и за  музика, па не е ни чудо што нејзината кариера трае повеќе од 40 години. Од самата појава, па се до денес, таа …

Најдобриот играч во историја на NBA Џордан моментот кога му избега Реџи Милер во 98 година, кога Чикаго Булс го играше финалето на Истокот против Индијана Пејсерс, цел живот ќе го памети. Милер кога ја погоди тројката бегајќе му на Џордан се радуваше како дете, за тоа што не е мала работа да му избегаш …

Снимателот не е познат а ниту згодната женска, важно снимката е итересна. и така се запознафме со мајка ти..😍🤩 pic.twitter.com/sxlYCD5Eqa— Александар (@TRik5teR) May 24, 2020

Во ова видео Леа ви открива дека се запиша на Нутрионистички курс, исто така како да ја симнете апликацијата. Погледнете го видеото:

Дали знаете кои животни најдолго можат да издржат без јадење? Некои животни, за разлика од луѓето, може подолго време да издржат без храна. Така на пример, ајкулите се хранат кога е тоа потребно, гладни можат да пливаат 70 дена. Дали знаете колку долго луѓето може да преживеат без храна? Со доволно пиење вода, околу 2 …

По двомесечна пауза Леа од Дома Со Леа се враќа на Јутуб. Леа во ова видео ви објаснува како ги помина одвие два Месеца во карантин. Сето тоа погледнете го во ова видео испод.

Марко Маринковиќ – Слаткар и неговата сопруга Сања Николиќ кон средината на април, се реализираа во улогата на родители – добија син. Брачната двојка за својот наследник избра оригинално име – Моша. Новопечениот татко тогаш на социјалните мрежи ги сподели среќните вести за пристигнувањето на новиот член. Мама Сања сега има огромна мајчинска одговорност, но …

Социјалните мрежи се дел од нашето секојдневиe, па преку нив редовно се информираме за нови случувања, актуелни настани, се информираме за  нашите пријатели каде се и што прават, па дури и самите ние како корисници понекогаш објавуваме постови. Фејсбук и Инстаграм веќе одамна се актуелни кај популацијата, но она што во последно време е актуелно …

Роберт Билбилов ја промовираше својата нова песна „Светот е“ која ја отпеја во дует со неговата колешка и пријателка Тамара Тодевска. Како што вели Билбилов, ова е песна за една безвременска љубов. “Ова е песна за една безвременска љубов, таква љубов каква што сите ние посакуваме. Можеби во последните неколку недели нашите животи се променија …

По еден ипол месец од објавувањето на песната „Волим те“, Анастасија Ражнатовиќ одлучи да ги израдува фановите со уште една нова песна. Во песната „Промашена“ се зборува за љубовен бродолом на една девојка која неизмерно го сака својот маж, но го губи. „Од самиот почеток, луѓето кои ја слушаат моја музика бараат од  мене да …

Познатиот американски глумец Роберт де Ниро има желба, ако воопшто некогаш се снима филм за корона-пандемијата, да го глуми гувернерот на американската сојузна држава Њујорк, Ендрју Куомо. „Куомо го прави она што би требало да го прави претседателот (на САД)“, истакна Де Ниро во видеоврската во емисијата The Late Show на Стивен Колберт. Де Ниро (76) натаму …

Триесетина музичари под водство на диригентот Љупчо Мирковски, ја отсвиреа одново, а Олгица Христовска ја испеаја песната „Свирете ја зајди, зајди“ како последен поздрав за Драган Вучиќ, кој почина пред пет дена. Покрај Мирковски и Олгица, во реализацијата на ова хоум издание учествуваа  и членовите на групата „Арија“ во чија прва постава на тапани свиреше и неговиот син Мартин, …

Кејт Џоунс од Австралија веќе 3 години живее во Париз во стан од 9 метри квадратни. Поради мерките за забрана за движење поради ширењето на коронавирусот поминува повеќе време во станот од порано. Во собата има сè – кујна, работна маса, кревет. „Сега повеќе од сè на светот сакам да имам куќа со градина и двор. Да излезам …