Media archive

Galleries


Можеби мислиме дека оставаме трага на Земјата, но тоа е само привремено. Со време, мајката Природа ги враќа своите изгубени територии и не можеме да направиме ништо во врска со тоа. Овие слики се доказ за тоа!

0 85

Пеколните жештини што ја зафатија Македонија, го прават животот на отворено неподнослив! Ако не си покрај вода или не фаќаш боја, или фаќај сенка, или бегај на ладно. Трето нема! Ама и немаат сите пари за на море и езеро,

0 81

Оваа атрактивна девојка се вика Наташа Неделковска и е од Скопје. Има 29 години и нејзина пасија се тетоважите, а како што може да се забележи, ги има навистина многу и по целото тело. За не важи епитетот дека е најтетовираната Македонка. Барем онаа што јавноста ја запознала!

0 157

На објектот има повеќе сериозни зафати со кои треба да се отстранат сите констатирани недостатоци Стартот на  пливачката сезона на Градскиот базен може да биде за  најмалку за десетина дена. На објектот има  повеќе сериозни зафати кои се во тек,  со кои треба да се обезбеди  безбедноста на капачите. Ова го најавува закупувачот Игор Петковски …

0 104

Од невниманје и рутина некој луѓе забораваат на своја безбедност а и на луѓето што се наоѓаат околу нив. На овие слики можете да погледнете луѓе кој што заборавија на безбедноста:

0 120

Породувањето е болно, заморно, тешко, а отсега, гламурозно? Жените ширум светот ги контурираат своите лица додека имаат контракции следејќи го тековниот тренд кој вклучува шминка пред породувањето.

0 156

Ова се најсмеши и итерсни големи работи што некогаш сте виделе. Сето тоа погленете го во овој забавен прилог.

0 97

Во една Фејсбук група за невести се појави фотографија од венчаница која ги згрози жените, а причината е помалку невкусниот дизајн кој авторката на објавата ја асоцирал на нешто што ниту една невеста не би сакала да го слушне за својот фустан.

0 98

Vivamus ex est, venenatis ac mauris vel, malesuada laoreet lectus. Nunc porta aliquam risus. In egestas dui sit amet purus laoreet, non vulputate nisl fermentum. Quisque eu risus eu dui feugiat fermentum. Cras nisi nisi, sodales ac finibus non, imperdiet eget tortor. Morbi magna justo, placerat vel vulputate a, ullamcorper eget metus. Nulla volutpat metus …

0 42