Posts in tag

Убавина


Доколку редовно ги следите профилите за убавина на Инстаграм и сакате да знаете што има ново на ЈуТјуб кога станува збор за шминката, тогаш сигурно сте забележале колку често се појавуваат видео туторијали на тема природен изглед, шминка која изгледа како да немате шминка.

0 136

Бремената Стејси Вајт (22) го изгубила видот на два дена, од третман кој навистина популарен во последно време кај девојките. Стејси за три години ставала надоградба на трепки  во истиот салон, сепак, поради бременост, таа одлучила да оди во салон, кој се наоѓа на неколку минути од нејзиниот дом. Козметичарката ја прашала дали таа сака да се …

0 122

Повеќе не ве собираат омилените фармерки? Старата џинс јакна би сакале да ја освежите со некој детал? Не знаете што да правите со многубројните шорцеви? Во ова петминутно видео ќе ги добиете сте потребни одговори!

0 346