Posts in category

WTF


Ова безпилотно летоло поседува скоро се пто еден авион има. Погледнете сто тоа во ова видео.

Познатиот шпански ТВ водител, Алфонсо Мерлос, се најде на мета на голем скандал. Поточно, водителот беше обвинет за неверство откако полугола „непозната“ жена упадна во кадарот, за време на една  емисија каде Алфонсо  известуваше од својот домашен карантин поради пандемијата од Ковид-19. Мерлос (41) го презентираше извештајот на каналот „Естадо де Аларма“, кога една жена, …

Типов направи задниот дел на ајфонот огледало. Процесот како што може да се види не е ниту малку лесен, што бара добра техника и големо стрпеније, Погледнете го видеото испод:

Како што завршува месецот април, и Интернетот се полни со шеги за тоа што трае пет илјади години, луѓето почнуваат да ги сакаат најлудите активности во куќата. Додека некои луѓе сè уште се држат до класиците, како што се гледањето Нетфликс, или ја користат античката временска техника за да се удават себеси во книги, други …

Никој не може да тврди дека восочните модели се забавни. Кој не би сакал селфи со кралицата Бијонсе слична на животот или поранешниот претседател Барак Обама? Но, има еден восочен музеј што ја погодува својата цел – восочните дела се толку далеку од вистината. Куќата на восокот на Луис Тусауд во Велики Јармут, Норфолк постигна …

Карантинот ги натера многумина да практикуваат третмани за убавина и изглед во домашни услови, но некои од тие обиди завршија прилично неславно Поради мерките за социјална дистанца и затворањето на салоните за убавина, на многумина им недостига одењето на фризер или козметичар. А за таа цел бројни козметички зафати почнаа да се изведуваат дома, но …