Posts in category

ЉУБОВ И СЕКС


Научниците имаат добри причини да тврдат дека сексуалната интимност е една од најважните компоненти на човечкиот живот. Иако можеби не сте свесни за тоа, кога ќе престанете да водите љубов, во вашето тело се одвиваат одредени процеси.

0 251

За еден маж да го задржи оптималното ниво на тестостеронот и другите хормони кои му помагаат во неговиот „перформанс“ во креветот, мора да внимава и како се храни. За сето тоа да функционира како што треба, влијанието на стресот треба да се сведе на минимум, но и да се зачува правилната работа на кардиоваскуларниот систем. …

0 73

Не постои трик со кој сигурно ќе знаете дали некој изневерува или не, но експертите истакнуваат дека прељубниците имаат неколку заеднички карактеристики. 1. Внимаваат на приватноста Тајните не се тајни ако не се споделат со сите. Личностите кои изневеруваат држат до нивната приватност – телефонот секогаш им е заклучен со лозинка, имаат одвоен фолдер со …

0 43

Една од најчестите грижи на жените (и мажите) е дали некоја личност има скриени симпатии кон нив. За жал, поголемиот дел најчесто лошо проценуваат. Ова се знаците дека во неговите очи дефинитивно сте само пријателка :

0 73

Луѓето кои умеат со пари обично не се големи потрошувачи и не купуваат најнови модели на автомобили, не трошат пари за најнови модни парчиња и не набавуваат најнова технологија, пишува Business Insider. Тие многу рационално ги трошат парите. Не мора да бидете богат за да знаете добро да располагате со пари. Да умеете со парите …

0 112

Никој од нас не е идеален, но ако ги прашате жените, мажите поседуваат неколку особини кои ги одбиваат и ги иритираат, па жените тврдат дека не би можеле да се видат себеси покрај таков маж. Погледнете за кои мажи, жените велат дека не можат да ги поднесат..

0 68

Иако можеби тоа не ви изгледа како вистина, може да има причини зошто не можете да ја пронајдете љубовта на вашиот живот. Идентификувајте ги четирите вообичаени грешки што ги прават жените кога ги бараат „вистинските“ и потрудете се да се ослободите од нив или да ги избегнете: Имате големи очекувања

0 62

Иако кавгите се составен и неизбежен дел од секоја врска, постојат и такви кои се сигнал дека нешто дефинитивно не е како порано. Повеќе не се расправате околу тоа кој подарува повеќе внимание или како некој од вас се однесувал лошо во друштвото – сега вашите кавги се водат околу многу покомплексни проблеми кои можат …

0 118

Летото е познато по љубовните авантури, но кога станува збор за следните три хороскопски знаци – тие ќе го имаат најдоброто лето досега! Овен: Флертувате повеќе од било кога Со Сонцето, Марс и Венера во вашата петта куќа на романтиката, харизмата и страста, поголемиот дел од месецот ќе бидете похаризматични од било кога.

0 125

Иако е тешко да се признае, особено кога сте со години во врска со некого, љубовта која во еден момент изгледа вечна може да исчезне за момент, но тоа обично не се случува без причина. Ова се трите главни причини поради кои луѓето престануваат да ги сакаат своите партнери.

0 100