Posts in category

ФУДБАЛ


Елиф Елмас изминатото лето направи трансфер од Фенербахче во Наполи за 16 милиони евра, плус дополнителни два милиони во бонуси. На стартот од сезоната македонскиот репрезентативец според интернет порталот „Трансфермаркт“ беше проценет на 10 милиони евра.

0 47

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) ги објави кандидатите најдобар играч и тренер на светот за 2019 година. ФИФА ги зеде предвид играчите и тренерите кои оствариле успеси во периодот од 16 јули, 2018 до 19 јули, 2019 година.

0 59

За најголемата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ се знае речиси се, но малкумина знаат кој беше нејзиното прв момче. Тоа беше фудбалерот Владан Лукиќ во кого се заљуби кога имаше само 16 години. Таа беше на почетокот на кариерата, а Владан веќе играше за првиот тим на Црвена звезда.

0 135

На средбата помеѓу Паханг и Перак од Купот на Малезија победничкиот гол беше постигнат во 93 минута и тоа од слободен удар од неверојатна оддалеченост од околу 60 метри, со што овој погодок дефинитивно влегува меѓу тие кои можат да влезат во конкуренција за најдобар на сите времиња.

0 73

Една од најголемите балкански музички ѕвезди, Здравко Чолиќ е во Скопје. Десеттина дена пред да го одржи својот голем концерт на 15 јуни на националната арена, тој одработувајќи ги медиумските обврски, најде време и да ги посети македонските фудбалски репрезентативци.

0 89

Фокусирани сме кон следната година, новата сезона, за Прва лига. Цел е клубот да биде стабилен прволигаш а потоа и за повеќе- изјави Анѓушев Со победата над екипата на ФК Брегалница 2008 од Штип, со 2:0 (0:0), велешки ФК Борец 1919  е нов шампион во Втората лига Исток.

0 65

Се двоумев дали да го гледам вториот меч на Ливерпул против Барса за тоа што мислев дека Ливерпул нема шанси за пролаз во Финале но се предомислив и отидов Страда кафичот за да го гледам мечот. Она што следеше синоќа вечер се големи возбудувања и со феноменална игра на Ливерпул пројде во големото Финале.

0 81

На Твитер се појави Твит со слика на која Коби Брајант е сликан со нашиот најдобар фубачер Горан Пандев. За некои можеби не е ништо ново но јас за прв пат ја видов. Можеби е ова е одамна но сакам да ја споделам со оние кој за прв пат ја гледаат. Навистина е много добра …

0 66

Христо Стоичков е фудбалска легенда на Барселона која најчесто ја искажува својата омраза кон Реал Мадрид, а сега незборавниот бугарски напаѓач го дочека големиот пад на „кралскиот клуб“ за да изрежира една фотографија која стана вирална на социјалните мрежи.

0 63

По сјајната сезона голманот на Црвена Ѕвезда реши да се одмори далеку од очите на јавноста па заедно со сопругата заминаа за Малдивите. Милан Борјан на својот Инстаграм профил објави дел од атмосферата таму, а фановите веднаш ја забележаа неговата понежна половина која беше облечена во бикини. Сепак на фановите најмногу впечаток им остави фотографијата …

0 751