Posts in category

ТЕНИС


Луна Ѓогани изминатиот петок ги снимаше првите кадри за својот спот и песна „Девети круг“, а од победата во „Задруга 2“ со полна пареа работи на почетокот на музичката кариера. Социјалните мрежи пак, се преплавени со фотографии, коментари и прашања за српскиот тениски шампион Новак Ѓоковиќ.

0 83

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал на сардинија после Вимблдон и тоа на својата луксузна јахта со интересно име „Бетовен“, која не долга 33 метри. Меѓутоа, ова му е последен одмор на истата, затоа што како што пренесуваат шпанските медиуми Надал ќе ја продава јахтата MCY76 која што ја купил 2016 година.

0 89

Моментално најдобриот светцки тенисер Новак Ѓоковиќ по желба на еден негов Фан ја запеа Македонско Девојче. Слушнете како тоа звучеше во ова видео… Сликата е презамена од: gol.mk

0 68

Славната тенисерка Серена Вилијамс воедно е и амбасадорка на проектот „Touch Myself“, преку кој на жените им се свртува вниманието за тоа, самоиницијативно, преку допир да ја проверат состојбата на своите гради.

0 79

loading… Поранешниот Германски тенисер Борис Бекер и неговата долгогодишна сопруга Лили Бекер се оставија. Ова го потврди адвокатот на тениската ѕвезда во Вторникот во Берлин. Отпрвен германскиот Магазин Билд напиша во врска со разводот и дека се разведуваат. Адвокатот разводот го опиша дека е пријателски без фрлање на много искри.

0 122

Новак Џокович се опоравува после операцијата на лактот, а паузата ја искористи да ги наполни батериите на планина. Со својата фамилија тој замина на зимување во Вал Гарден, а на Алпите на својот син Стефан почна да му дели лекции за скијање.

0 117

Во Центарот за современи уметности во Њу Орлеанс, 36-годишната Серена Вилијамс и коосновачот на Reddit Алекс Оханиан го кажаа судбоносното „да“.

0 68