Posts in category

РАКОМЕТ


Големиот борец на теренот, Стојанче Стоилов не беше во можност да им помогне на своите колеги на средбата против Грција. Тој го пропушти овој меч поради оперативен зафат на коленото извршен веднаш после враќањето од Турција, но не испушти можност да им честита на своите колеги.

0 56

Иако во последната седмица најактуелни се фудбалските екипи на Ливерпул и Тотенхем, кои со спектакуларни пресврти успеаја да обезбедат место во големото финале на Лигата на шампионите, сепак најголемите херои на Стариот континент се ракометарите на Вардар, барем според хрватскиот портал „Индекс“.

0 75

Ракометниот клуб Вардар и понатаму ќе стои на здрави нозе, затоа што договорена е соработка на повеќе компании и бизнисмени, кои во иднина ќе бидат дел од македонскиот ракометен бренд кој беше европски првак.

0 105

Македонските ракометари вечерва (20.30 часот) ќе го имаат најтешкиот испит на Мундијалот. Противник е европскиот првак Шпанија со кој немаме пријатни моменти од минатото.

0 63

Голманот Пол Берген Густавсон повторно имаше неколку извонредни интервенции на голот на Исланд, но искусниот чувар на мрежата е свесен дека ќе има многу потешка задача на утрешниот клучен натпревар против Македонија.

0 71

Роднините и семјството не може да ги бираме, а кога станува збор за семејни односи секогаш треба да ги негуваме.

0 219

Првата мисија е исполнета, на двете средби со селекциите од Азија беа забележани две победи, и двете сосема рутински, со чување на дел од силите за предизвиците што допрва ќе следат.

0 72

Првиот вистински тест за македонската ракометна репрезентација на Светското првенство 2019 е денешниот дуел со Хрватска од 18 часот.

0 123

Впечатокот по првите два натпревари на нашата репрезентација на ова Светско превенство е дека играме добро во континуитет сите 60 минути, имаме брзина и цврстина како никогаш досега.

0 174