Posts in category

СПОРТ


Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) ги објави кандидатите најдобар играч и тренер на светот за 2019 година. ФИФА ги зеде предвид играчите и тренерите кои оствариле успеси во периодот од 16 јули, 2018 до 19 јули, 2019 година.

0 56

Луна Ѓогани изминатиот петок ги снимаше првите кадри за својот спот и песна „Девети круг“, а од победата во „Задруга 2“ со полна пареа работи на почетокот на музичката кариера. Социјалните мрежи пак, се преплавени со фотографии, коментари и прашања за српскиот тениски шампион Новак Ѓоковиќ.

0 81

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал на сардинија после Вимблдон и тоа на својата луксузна јахта со интересно име „Бетовен“, која не долга 33 метри. Меѓутоа, ова му е последен одмор на истата, затоа што како што пренесуваат шпанските медиуми Надал ќе ја продава јахтата MCY76 која што ја купил 2016 година.

0 88

Еден од двајцата коментатори од Арена во кои се вљуби македонската публика, поради фактот што жeстоко го бодреа РК Вардар во Лигата на шампиони повторно се врати во Македонија. Тој го посети македонскиот бисер Охрид, а на својот Фејсбук сподели фотографија од Свети Наум и откри мала тајна.

0 103

Моментално најдобриот светцки тенисер Новак Ѓоковиќ по желба на еден негов Фан ја запеа Македонско Девојче. Слушнете како тоа звучеше во ова видео… Сликата е презамена од: gol.mk

0 68

За најголемата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ се знае речиси се, но малкумина знаат кој беше нејзиното прв момче. Тоа беше фудбалерот Владан Лукиќ во кого се заљуби кога имаше само 16 години. Таа беше на почетокот на кариерата, а Владан веќе играше за првиот тим на Црвена звезда.

0 134

Најновото засилување за европскиот шампион Вардар, Сергеј Горпишин за рускиот „Брз Центар“ ги кажа своите први импресии по трансферот во „црвено-црниот“ тим. Пикерот на руската репрезентација ќе се пресели во Скопје кон средината на јули.

0 73

На средбата помеѓу Паханг и Перак од Купот на Малезија победничкиот гол беше постигнат во 93 минута и тоа од слободен удар од неверојатна оддалеченост од околу 60 метри, со што овој погодок дефинитивно влегува меѓу тие кои можат да влезат во конкуренција за најдобар на сите времиња.

0 73

Македонскиот ракометен репрезентативец и член на Вардар, Столе Стоилов, мораше да оди на операција за да ја санира повредата на менискусот на коленото, а според последните информации за него истата е минато и може да почне со вежби. Кружниот напаѓач пред мечот со Грција во Струмица реши да легне „под нож“, а неколку дена по операцијата се чувствува …

0 152

Големиот борец на теренот, Стојанче Стоилов не беше во можност да им помогне на своите колеги на средбата против Грција. Тој го пропушти овој меч поради оперативен зафат на коленото извршен веднаш после враќањето од Турција, но не испушти можност да им честита на своите колеги.

0 64