Posts in category

ВЕЛЕС


Ни пристигна анонимно писмо од А.М 27 години од велес кој раскажува случка од велешки ресторан. “Додека пиевме пиво со другарите во ресторан дојде еден дечко околу 30 години и почна да се дере на цел глас.

0 257

Советот на Општина Велес нема донесено одлука за повисока цена на такси услугите- информираат од локалната власт Такси компаниите од Велес од почетокот на месецот возат по повисока цена. Наместо 40 денари старт, новата е 50 денари, додека километар останува 20 денари.  За оваа нивна одлука, патниците беа информирани преку фејсбук.

0 68

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во северните делови ќе дува засилен северен ветер, кој ќе предизвика намалување на дневните температури. Утринската температуриа ќе се спушти помеѓу 8 и 17, а дневната ќе достигне од 21 до 33 степени. УВ-индексот ќе изнесува 6.

0 108

Вчера дента низ различни портали пишуваше дека Хотелот Глоријус изгорел, но еве едно видео које докажува дека тие вести биле лажни. Покрај Глоријус што пишуваше исто така беше наведено дека изгореле рестораните Романтик и Бела Вода, што на крај испадна дека е лага. Глориус е во одлична состојба така да можете продолжите да го посетувате.

0 118

Пожарот во близина на Велешкото езеро ,,Младост” е проширен на поголема површина. Во гасењето на пожарот се ангажирани 50 вработени од АРМ и еден хеликоптер на АРМ и два авиони од Дирекцијата за заштита и спасување. Исто така на помош се пратени и екипи на ППЕ Неготино и ППЕ Кавадарци. ,,Во моментов се прават напори …

0 165

Македонец од Велес Ака Азирус стана про играч на познатата Хитмен 2 игра и Влезе во клубот на најпознати светцки Хитмен играчи. Веќе повеќе време е активен со играта Хитмен на неговијот Јутуб канал каде постира и аплаудира видеа од Хитмен контракти кои понекогаш сам ги прави или игра веќе постоечки. Погледнете неколку видеа испод… …

0 74

Неполна деценија откако поранешната пејачка Ноне Неделковска се збогува со музичката кариера и се посвети на работата на брод. По осум години работа на море Ноне напредуваше и стигна до позицијата советник за убавина на фришоп која носи поголема одговорност.

0 102

Околу 700 граѓани дневно за време на викенд и околу 400 дневно во работните денови го посетуваат Градскиот базен во Велес. Податоците денеска  ги соопшти градоначалникот Аце Коцевски кој изрази задоволство од брзата интервенција на закупецот на објектот.

0 79

Калдрмата е генијален изум на човекот за кој не се знае кога започнал да се применува, но благодетите на калдрмата конкретно во Велес им биле добро познати на велешани со векови наназад. Уште на почетокот на своето постоење Велес како град бил поплочен со калдрма, пред се поради својата местоположба и теренот на кој биле изградени …

0 58

Ова итересно видео е снимено во Велес. Типов во видеото шеташе низ Велес и бараше реакцији пуштајки им ја песната на Иван Анштајн со налов CROCS. Уживајте во видеото…

0 136