Posts in category

НОВОСТИ


Лондон е светска туристичка дестинација, а сега има уште една причина заради која треба да го посетите овој феноменален град. Лондон од секогаш важи за место во кое се ужива во големи количини на пиво и каде различни пабови се наоѓаат буквално на секој агол. Иако овие места нудат многу забава,

0 62

Сезоната во Хрватска е сериозно загрозена поради недостиг на работна сила. Хрватската задруга за туризам и Хрватската задруга на работодавачи испратиле барање за итно зголемување на квотите во туризмот до Министерството за труд и до Министерството за туризам.

0 92

Во последно време почесто го посетувам ова познато место каде конзумирам Ладно или Топло кафе или некој освежителен пијалок. Се работи за огромен кафиќ кој е нај есклузивен во градот каде секојдневно го посетуваат различни гости.

0 92

Дали сте и вие дел од оние кои губат мотивација при гледањето на сите оние совршени тела на куклите по излозите во продавниците за спортска облека, а кои би требало да ги инспирираат потенцијалните купувачи конечно да започнат со вежбање, секако во нови, специјално дизајнирани парчиња за вежбање. „Nike“ конечно одлучи да додаде малку „месо“.

0 52

Компанијата Compass Pools има добри вести за љубителите на височините и пливањето. Неодамна, компанијата го објави својот нов проект кој предизвикува вртоглавица – прв од ваков вид базен со панорамски поглед од 360-степени кој треба да биде поставен на облакодер во Лондон.

0 135

Во сончевите предели на Неготино, во близина на селото Долни Дисан од неодамна работи нова винарија. Лозовите насади веќе неколку години жедно растат и созреваат до вистинската модро црвена боја, бојата на интензивното црвено вино оплеменето од осончаното македонско виногорје. Тука, подзатскриена меѓу насадите што ја опкружуваа, од 2011 година работи словенечката семејна винарија

0 62

Под влијание на серија влажни бранови утре попладне и во наредните денови времето ќе биде претежно облачно и нестабилно, на повеќе места со обилни врнежи од дожд (над 50 л/м2, а во крајните западни и југоисточни делови и над 70 л/м2 за целиот период).

0 83

Беровската полиција поднесе кривична пријава против 19-годишник од овој град поради постоење сомнение дека сторил кривично дело производство и дистрибуција на детска порнографија. Како што информираат од МВР, во периодот од 20 до 27 март годинава, 16-годишна малолетничка на својот инстаграм-профил во два наврата примила видеоснимка, фотографија и текст со непристојна содржина испратени од профил …

0 54

Традиционално, во пресрет на евровизискиот натпревар, во Скопје ќе се одржи евровизиска забава, овој пат во чест на Тамара Тодевска. На забавата посетителите ќе уживаат во најголемите евровизиски хитови, победничките песни од изминатите години, како и песните од македонските претставници.

0 52

Фокусирани сме кон следната година, новата сезона, за Прва лига. Цел е клубот да биде стабилен прволигаш а потоа и за повеќе- изјави Анѓушев Со победата над екипата на ФК Брегалница 2008 од Штип, со 2:0 (0:0), велешки ФК Борец 1919  е нов шампион во Втората лига Исток.

0 58