Posts in category

ЏЕТСЕТ


ЃолеЃогани жестоко го нападна Огњен Амиџиќ! Денсерот објасни зошто, наводно одбил да да гостува во емисијата „Амиџи шоу“ на популарниот водител.

0 121

Цеца на Инстаграм објави фотографија која досега јавноста немаше можност да ја види.

0 108

Миленикот на публиката Жељко Самарџиќ ова лето го поминува во Котор каде лани се поднови со нов брод и тоа прилично скап, пишуваат српските медиуми. Новиот брод чини 60 илјади евра или нешто помалку од јахтата на неговата колешка Лепа Брена. -Купив нов брод минатата година кој е малку поголем од и бара повеќе одржување. …

0 89

Турската актерка Фахрие Евџан и сопруга на популарниот актер Бурак Озчивит се породи кон почетокот на пролетта и на свет донесе машко дете. Оттогаш не се појавуваше во јавност, се додека деновиве турските медиуми не ги пречекаа на аеродром и ги снимија како се враќаат од смеен одмор.

0 189

Марија Шерифовиќ (34) и Џејла Рамовиќ (17), победничката во минатата сезона на „Sвездите на Гранд“, поминуваат многу време заедно, па така и жешките летни денови ги поминаа на иста дестинација – Шпанија. Шерифовиќ еден момент сподели со следбениците на Инстаграм, снимајќи ја Џејла како спие на лежалка.

0 143

Македонската „Пинк ѕвездичка“, Антониа Гиговска, е актуелна во домашните и регионалните мредиуми откако пееше како придружен вокал за првата песна на Луна Ѓогани насловена „Деветти круг“. Иако не победи во музичкото шоу каде се натпреваруваше, Антониа успешно ја гради својата кариера, а се повеќе фанови има и од регионот откако ја објави својата песна на …

0 201

Анџелина Џоли важи за една од најпознатите актерки, но освен за Бред Пит речиси ништо не се знае за нејзиниот приватен живот. Имено, таткото на Џоли е холивудскиот актер Џон Војт кој е добитник на „Оскари“, „Златни глобуси“ и наградата Бафта.

0 167

Младата македонска пејачка Антониа Гиговска учествуваше во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички – алл старс“. На сцената на „Пинк“ таа уште еднаш го покажа својот талент за пеење и музика, а на многумина им беше фаворит за победа.

0 169

Ова годинешната преставничка на „Евровизија“, Тамара Тодевска постојано е во центарот на вниманието. Нешто од позитивна страна, нешто од негативна. Имено, откако ја претстави Македонија на „Евровизија“ со „Proud“ и го освои првото место од жирито и седмо од публиката, Тодевска доби многу пофалби и ја нерекоа морален победник. Меѓутоа, потоа следеа низа скандали кои …

0 100

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ откри дека комуницира само со Лепа Брена. Таа сака да помуабети со својата постара колешка со која вели дека поминала низ сито и решето. Драгана потенцира дека има добри односи со сите свои колеги и дека има посебна почит кон Јелена Карлеуша. – Од колегите од естрадата контактирам само со Брена, …

0 335