Posts in category

МОДА И УБАВИНА


Слабеењето никогаш не е лесен процес и на истиот влијаат голем број наши навики, а дури и најситната промена може да ни помогне за побрзо симнување на масните наслаги…ѐпомеѓу останатото, британските истражувачи докажале дека консумирањето на една намирниц пред спиење може да ја поттикне побрзата работа на метаболизмот.

0 144

Нападната шминка е синоним за имиџот на славните дами од регионалната сцена. Што се крие под слоевите пудра, вештачките трепки, јаките сенки и светкавите кармини? Во желбата да делуваат што повпечатливо и попривлечно, популарните имиња од балканската естрада неретко претеруваат со шминката.

0 137

Аронијата е одлична за зајакнување на имунитетот и крвната слика, но е исто така многу ефикасна за отстранување на целулитот. Верувале или не … за само 45 дена видливо ги намалува несаканите “бразди” на нозете со кои многу жени водат вечна битка. Ова се резултатите од истражувањето на 19 жени на возраст од 25 до …

0 91

Ова парче накит ќе ги трансформира сите ваши комбинации на облекување! Добрата торба, ремен и чевли можат да го подигнат секој аутфит на ново ниво. А истото е и со впечатливи парчиња накит што го привлекуваат вниманието од фустанот што го носевте многу пати претходно и му даваат сосема нов изглед. 

0 47

Ако се туширате најмалку двапати на ден, знајте дека повеќе си штетите отколку што си помагате. Експертите велат дека со овој потег ќе ги отстраните сите природни масла од кожата и ќе ги изложите на дехидрација, што прави кожата да изгледа постара и помалку убава.

0 91

Дали знаете дека лошите навики влијаат на нашата кожа и го забрзуваат стареењето? Ако сакате да изгледате помлади, применувајте ги овие 10 правила.

0 90

Научете како да го одржите оптималното ниво на хормоните и вашата кожа, коса и нокти ќе ви бидат благодарни. Според научниците, нашето тело синтетизира околу 100 хормони од кои 6 се важни за убавината на жената. Тие придонесуваат за еластичност на кожата, нè одржуваат млади, па дури и придонесуваат за добро расположение.

0 175

Не станува збор за никакви надоградби, туку едноставен фризерски трик како да постигнете ефект на долга коса.  Повеќето девојки сонуваат за раскошна долга коса, а доколку сте една од нив и немате трпение да почекате да ви порасне, имаме одлично решение за вас.

0 70

Клаудија вели дека никогаш не е касно да водите здрав живот а во ова видео можете да видите нешто од гоствувањето на Клаудија во манифестацијата вешта жена. Погледнете го видеото…

0 95

Во ова видео Клаудија Адеми објаснува дека никогаш не е касно да се храните здраво и да тренирате и водите здрав живот и тоа без разлика колку години имате. Сето тоа погледнете го во видеото испод…

0 60