Posts in category

МОДА И УБАВИНА


Земјите во кои секоја втора студентка изгледа како модна икона се наоѓаат на ниско место на рејтингот на среќата. Колку се посреќни луѓето, толку поедноставно се облекуваат. На овој неочекуван заклучок наведува годишниот извештај на ОН за нивото на среќата во светот.

0 43

Со векови, мошусот е поврзуван со афродизијакот. Тоа е една од оние ноти која мириса на кожа, но многу по заводливо. Затоа нека не ве изненадува фактот што точно парфемите со мошусни ноти се едни од најпопуларните мириси достапни на пазарот. Жените обично бираат мошусни парфеми за вечерно излегување, состаноци, и кога сакаат да се …

0 77

Ако постои ѕвезда за која со сигурност можеме да кажеме дека годините ништо не и можат, тогаш тоа е сигурно Џенифер Лопез! Иако е се поблиску до својата 50-та година, таа успева да изгледа се помладо од ден на ден. Која е тајната на нејзиниот младешки изглед? Со нејзиниот успех во филмската и музичката индустрија

0 121

Според она што го пишува Македонскиот портал Вистина.ком.мк сликата која ја обајви Елена Ристеска на свој Инстаграм профил на која беше нашминкана и сликана со познатата линија на мега популарната Ријана FentyBeauty, верувале или не се најде на Инстаграм на Инстаграм профилот за линијата на Ријана 

0 71

Честото миење на косата предизвикува лојните жлезди да произведат повеќе маснотии. Како резултат на тоа, вашата коса ќе биде почесто мрсна и оштетена. Еве неколку трикови како треба да ја миете косата за да остане чиста подолго:

0 51

Следните пет навики доста чести се и кај луѓето кои внимаваат на нивното здравје, a поради нив и се дебелеат. Тргнете ги од вашата секојдневна рутина и намалете ги масните наслаги. Ќе го поправите и нарушеното здравје.

0 105

Пејачката Наташа Беквалац моментално се одмара на Миконос, а отаму сподели неколку фотографии со кои ги израдува фановите. Пејачката се пофали како изгледа како да има 22 години, а со својот коментар ги насмеа фановите нна социјалните мрежи.

0 103

Летните одмори се во полн ек, а времето надвор се менува од топло кон свежо. Меѓутоа, тоа не ги спречи македонските јавни личности да заминат некаде на одмор и да уживаат на некоја плажа. Водителката Јелена Спенџарска максимално го користи слободното време за да ужива некаде зад камерите.

0 112

Американската пејачка Ариана Гранде според сликата која ја има твитнато на нејзиниот Твитер профил се приметува дека делува повозрасно и разубавена. Иначе Аријана Гранде е една од најголимете пејачки таленти во Америка и е единствена Поп ѕвезда која ја нуди Твитерот стартно за следење на Твитер покрај профилот на Транп и неколку други. Твитот на …

0 58

Не мора да го прескокнувате шминкањет во текот на летото затоа што шминката ви се размачкува и топи од жешкото време. Со помош на неколку мали трикови таа ќе остане токму онаму каде што треба да биде.

0 58