Posts in category

ДЕЦА И СЕМЕЈСТВО


Според некои традиционални сфаќања, новороденото бебе не се изнесува од дома 40 дена, а потоа му се пее молитва во црква кога ќе биде подготвено за таканареченото запознавање со останатите. Макекенката Катарина Ивановска пред неполн месец стана мајка по вторпат и на свет ја донесе ќеркичката Кира, а веќе таа и мама се заедно во …

0 110

Решивте да го зголемите нивото на физичка активност и да го доведете телото во топ форма. Трчањето е одличен избор на активност. Денеска се достапни најразлични апликации што го мерат нивото на физичка активност, колку сте истрчале, со какво темпо, колку калории сте потрошиле… и сето тоа е достапно на вашиот смартфон.

0 49

Љубовта, грижата и поддршката на бабите и дедовците имаат благотворно влијание на внуците. За тоа сведочат бројни научни истражувања. Се намалува ризикот од депресија. Емоционалната блискост на бабите и дедовците со внуците го намалува ризикот од депресија кај децата. Во студијата објавена во списанието „Gerontolog“,

0 45

Леа од Дома Со Леа сними повторно едно супер корисно видео во кое зборува за техниката со која можете да ја искористите доколку имате мало дете кое треба наскоро да прозбори. Погледнете го видеото испод…

0 62

Поп пејачот Александар Белов пред една недела, односно на крајот од месец септември заплови во брачните води со својата избраничка, Србинката Јелена Станковиќ, со која претходно беше во долга љубовна врска. Свадбената веселба се случи во еден хотел во Крагуевац, градот на невеста, а каде Белов последниве години се пресели да живее.

0 67

Секој родител посакува да го дочека денот кога своето чедо ќе го омажи или ожени, а тоа време дојде и за фолк-пејачката Сузана Спасовска. Имено, ќерката на Сузана, Теона Спасовска официјално стави потпис во матично и заплива во брачните води со нејзиниот партнер Виктор Велковски.

0 139

После некој временски преиод на пауза на вирално.мк се враќа Леа со нејзините видеа. Вечерва ќе можете да видите една мала приказна како Леа откри кој е клучниот момент за прозборување кај децата. Погледнете го сето тоа во продолженије во ова Видео…

0 70

Македонската пејачка на својот „Фејсбук“ профил сподели емотивна порака која ја посвети на една драга личност која многу и недостига. Имено, таткото на Елена по кратко боледување почина пред три години, а тој и беше најголема поддршка. Од тој ден, Елена често се потсетува на нејзиниот родител, а посебно на тој посветува емотивна порака. Имено, …

0 73

На невините насмевки, убавите малечки лица, бушавите косички и пред се искреноста кај децата, ретко кој би можел да остане рамнодушен, така и нашата поп-принцеза Каролина Гочева. Тешко може да се заситите од љубовта на децата, а за Каролина е добро познато дека најголема слабост и се внуките од нејзината сестра Сандра. Овој пат наместо …

0 119

Пејачката Јелена Карлеуша од јануари наваму постојано е во центарот на вниманието во медиумите. Прво, беше поради нејзината наводна афера со босанскиот фудбалер Огњен Врањеш и наводно дека пејачката се разведува од сопругот Душко Тошиќ. Потоа во март месец почина нејзината мајка Дивна Карлеуша. Исто така во медиумите се пишуваше дека Јелена и Душко бараат …

0 165