Posts in category

ЛАЈФСТАЈЛ


Според некои традиционални сфаќања, новороденото бебе не се изнесува од дома 40 дена, а потоа му се пее молитва во црква кога ќе биде подготвено за таканареченото запознавање со останатите. Макекенката Катарина Ивановска пред неполн месец стана мајка по вторпат и на свет ја донесе ќеркичката Кира, а веќе таа и мама се заедно во …

0 112

Решивте да го зголемите нивото на физичка активност и да го доведете телото во топ форма. Трчањето е одличен избор на активност. Денеска се достапни најразлични апликации што го мерат нивото на физичка активност, колку сте истрчале, со какво темпо, колку калории сте потрошиле… и сето тоа е достапно на вашиот смартфон.

0 49

Познатата српска поп-рок пејачка призна дека има невообичаен ритуал секој пат кога ќе треба да се појави на сцената.

0 151

Научниците имаат добри причини да тврдат дека сексуалната интимност е една од најважните компоненти на човечкиот живот. Иако можеби не сте свесни за тоа, кога ќе престанете да водите љубов, во вашето тело се одвиваат одредени процеси.

0 251

Тамара Тодевска и Елена Ристеска важат за едни од најпознатите пејачки на македонската естрада, секоја успешна во професијата и со фанови кои ја слушаат нивната музика. Иако можеби поради професијата и музичката кариера тие треба да гледаат конкуренција една во друга, Тамара и Елена се добри пријателки.

0 62

Алкохолните пијалаци му штетат на вашиот црн дроб, но и на вашата кожа и изглед Стручњаците опоменуваат да внимавате со алкохолот затоа што тој може да предизвика темни кругови и кеси под очите, создавање на брчки а севкупно ја прави кожата сува, успукана па дури и пегава. Штетно влијае на косата која станува сува, кршлива, …

0 50

Бурак Озчивит и Фахрие Евџен се една од најпознатите двојки, а фановите со голем интерес го следат секој нивен потег. Според тоа, многу се зборуваше за нивната венчавка во медиумите, а потоа и за нивната криза во брак, која доби епилог со раѓањето на синот Каран.

0 67

Љубовта, грижата и поддршката на бабите и дедовците имаат благотворно влијание на внуците. За тоа сведочат бројни научни истражувања. Се намалува ризикот од депресија. Емоционалната блискост на бабите и дедовците со внуците го намалува ризикот од депресија кај децата. Во студијата објавена во списанието „Gerontolog“,

0 45

Леа од Дома Со Леа сними повторно едно супер корисно видео во кое зборува за техниката со која можете да ја искористите доколку имате мало дете кое треба наскоро да прозбори. Погледнете го видеото испод…

0 62

Благодарение на франшизите „Роки“, „Рамбо“ и „Платеници“, целиот свет знае дека Силвестер Сталоне знае добро да удри. Излегува дека тој сакал да се пресмета со неговиот колега Ричард Гир во расправија поради наклонетоста кон принцезата Дијана. Елтон Џон во своите мемоари „Јас“, се присети на вечерата на која ги поканил сите тројца во својот дом …

0 53