Posts in category

ЛАЈФСТАЈЛ


Како што веќе Вистина.ком.мк ексклузивно ви најави во еден од претходните написи, вчеравечер, 16 јуни 2019 во еден од елитните скопски хотели се случи и најавената свадба, на која на едно место се собраа најпознатите и најпопуларни, македонски естрадни фаци.

0 163

Српскиот моден дизајнер Саша Видиќ вели дека тој и пејачката Цеца Ражнатовиќ престанале да се дружат, бидејќи со години односот им била како да живеат во лош брак! Дизајнерот и пејачката 18 години беа неразделни, но последната година, на изненадување на многумина, ги заладија односите.

0 131

Слабеењето никогаш не е лесен процес и на истиот влијаат голем број наши навики, а дури и најситната промена може да ни помогне за побрзо симнување на масните наслаги…ѐпомеѓу останатото, британските истражувачи докажале дека консумирањето на една намирниц пред спиење може да ја поттикне побрзата работа на метаболизмот.

0 144

Цеца Ражнатовиќ вчера го прослави 46-от роденден, а ќерката Анастасија и  нејзината сестра Лидија,  направија изненадувачка забава. Како што пишуваат српските медиуми, додека пејачката била на прославата на првиот роденден на ќерката на нејзината пријателка Слаѓа Алегро,

0 128

Здравко Чолиќ е веројкатно најголемото пејачко име на сите времиња во регионот, кога се машките вокали од забавната музика во прашање. И денес, во својата 68-ма година популарниот сарајлија „жари и пали“ на сцената ширум просторот на некогашна Југославија.

0 177

Нападната шминка е синоним за имиџот на славните дами од регионалната сцена. Што се крие под слоевите пудра, вештачките трепки, јаките сенки и светкавите кармини? Во желбата да делуваат што повпечатливо и попривлечно, популарните имиња од балканската естрада неретко претеруваат со шминката.

0 137

Како што е веќе познато, а Вистина.ком.мк обзнани, помалата ќерка на актерот Кирил Поп Христов – Кили, Јоана, која ја има во бракот со сопругата Гордана, има големи причини за славење. Јоана и нејзиниот сопруг вчераа првпат се реализираа во улога на родители, а Кили и Гордана  станаа дедо и бaбa.  Трудницата на свет донесе момче на …

0 134

Аронијата е одлична за зајакнување на имунитетот и крвната слика, но е исто така многу ефикасна за отстранување на целулитот. Верувале или не … за само 45 дена видливо ги намалува несаканите “бразди” на нозете со кои многу жени водат вечна битка. Ова се резултатите од истражувањето на 19 жени на возраст од 25 до …

0 91

Ова парче накит ќе ги трансформира сите ваши комбинации на облекување! Добрата торба, ремен и чевли можат да го подигнат секој аутфит на ново ниво. А истото е и со впечатливи парчиња накит што го привлекуваат вниманието од фустанот што го носевте многу пати претходно и му даваат сосема нов изглед. 

0 47

Ако се туширате најмалку двапати на ден, знајте дека повеќе си штетите отколку што си помагате. Експертите велат дека со овој потег ќе ги отстраните сите природни масла од кожата и ќе ги изложите на дехидрација, што прави кожата да изгледа постара и помалку убава.

0 91