Posts in category

ФОТО


Големиот борец на теренот, Стојанче Стоилов не беше во можност да им помогне на своите колеги на средбата против Грција. Тој го пропушти овој меч поради оперативен зафат на коленото извршен веднаш после враќањето од Турција, но не испушти можност да им честита на своите колеги.

0 56

Сите бегаат од змијите а тој направи дури селфи со кобрата како стои исправена и гледа кон него. Се чудам на храброста што ја има овој човек кој што успеа да се слика со кобрата за што немам доволно информацији дали потоа го има нападнато или го каснато. Погледнете ја сликата испод…

0 87

Компанијата Compass Pools има добри вести за љубителите на височините и пливањето. Неодамна, компанијата го објави својот нов проект кој предизвикува вртоглавица – прв од ваков вид базен со панорамски поглед од 360-степени кој треба да биде поставен на облакодер во Лондон.

0 135

Од невниманје и рутина некој луѓе забораваат на своја безбедност а и на луѓето што се наоѓаат околу нив. На овие слики можете да погледнете луѓе кој што заборавија на безбедноста:

0 101

Низ медиумита одекна како Дунавка Трифуноска успеа да направи Селфи со Папата. Самата вели дека тоа го неможе секој и дека неможе да се допре, него само да се поздрави. Веднаш од медијумите и побараа сликите но таа вели дека само бадијела и се јавуваат и молат за фотографијите. Таа вели дека сликите има намера …

0 100

Во текот на денешниот ден ме насмеа неколку твитови од личноста на еден профил кој според тој профил се гледам со сите девојки од категоријата Бејбс. Таа категорија не е наменета во лична смисла него за сите посетители што сакаат да видат некоја згодна девојка и топ модел што е сосема нормално на денешницава. Твитовите …

0 164

Ми изгледаше за итересно па преко Фејсбукот ја направив анализата. Испод можете да го видите резултатот што според мене е 99 посто точен, погледнете го.

0 67

На Твитер се појави Твит со слика на која Коби Брајант е сликан со нашиот најдобар фубачер Горан Пандев. За некои можеби не е ништо ново но јас за прв пат ја видов. Можеби е ова е одамна но сакам да ја споделам со оние кој за прв пат ја гледаат. Навистина е много добра …

0 59

Породувањето е болно, заморно, тешко, а отсега, гламурозно? Жените ширум светот ги контурираат своите лица додека имаат контракции следејќи го тековниот тренд кој вклучува шминка пред породувањето.

0 148

Ова се најсмеши и итерсни големи работи што некогаш сте виделе. Сето тоа погленете го во овој забавен прилог.

0 71