Posts in category

ФИЛМ


Бурак Озчивит и Фахрие Евџен се една од најпознатите двојки, а фановите со голем интерес го следат секој нивен потег. Според тоа, многу се зборуваше за нивната венчавка во медиумите, а потоа и за нивната криза во брак, која доби епилог со раѓањето на синот Каран.

0 67

Бугарската пејачка Валја Балканска е разочарана што искористиле нејзина песна без нејзино знаење во трејлерот за филмот во кој глумат Џорџ Клуни и Хју Лори. Познатата бугарска песна „Излел е Делјо хајдутин“ се појави во трејлерот на американскиот филм Tumoroulend во 2015 година. Според пејачката, оттогаш никој не ја барал.

0 42

„Поле со лалиња“ е името на турската серија од 2010 година во која пејачката Емина Јаховиќ се проба како актерка, но тука и застана. Гледачите имаа прилика да ја гледаат Емина во улогата на Лале која има проблематичен љубовен живот.

0 64

Турската актерка Фахрие Евџан и сопруга на популарниот актер Бурак Озчивит се породи кон почетокот на пролетта и на свет донесе машко дете. Оттогаш не се појавуваше во јавност, се додека деновиве турските медиуми не ги пречекаа на аеродром и ги снимија како се враќаат од смеен одмор.

0 191

Документарниот филм „Медена земја“ од 26 јули ќе се прикажува во кината во САД. Застапуван од американската компанија за производство и дистрибуција на филмови „Неон“, која ги откупи правата за прикажување во Северна Америка, македонскиот победник на „Санденс“ ќе има кинодистрибуција во селектирани киносали, вклучувајќи ги „Ламли Ројал“ во Лос Анџелес и „Куад синема“ во …

0 44

Детето ѕвезда од „Терминатор 2“, Едвард Фурлонг се враќа како Џон Конор во новиот, шести „Терминатор“ филм, со поднаслов „Мрачна верба“, чија премиера ќе се случи на 1 ноември годинава. Режисерот на филмот, Џејмс Камерон тоа го соопшти на Конференцијата за стрипови во Сан Диего.

0 53

Актерот Кевин Костнер проговори за големата тајна од снимањето на филмот „Телохранител“ од 1992 година во која беше главна ѕвезда. Имено, на плакатот за филмот Костнер не ја држи во раце пејачката Витни хјустон, туку нејзината двојничка. „На фотографијата не беше Витни. Таа замина дома, а девојката која ја носам е нејзината двојничка.

0 122

Неодамна Бурак Озчивит, еден од најпопуларните турски актери, стана татко, а сега за првпат покажа како ужива со својот син Каран. Сопругот на убавата Фахрие Евџан одлично се снаоѓа во улогата на татко, а најновата фотографија ги воодушеви фановите на двојката.

0 140

Како што е веќе познато, а Вистина.ком.мк обзнани, помалата ќерка на актерот Кирил Поп Христов – Кили, Јоана, која ја има во бракот со сопругата Гордана, има големи причини за славење. Јоана и нејзиниот сопруг вчераа првпат се реализираа во улога на родители, а Кили и Гордана  станаа дедо и бaбa.  Трудницата на свет донесе момче на …

0 141

Тинјеџерската серија „Беверли Хилс“ наскоро ќе го добие своето продолжение, а моментално со старата екипа се снимаат новите епизоди, потврди Габриела Картирис која фановите ги израдува со заедничко селфи. За жал, актерот Лук Пери кој се прогласи со улогата на Дилана, неодамна почина на 53 години.

0 116