Posts in category

МУЗИКА


Младата македонска пејачка Антониа Гиговска учествуваше во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички – алл старс“. На сцената на „Пинк“ таа уште еднаш го покажа својот талент за пеење и музика, а на многумина им беше фаворит за победа.

0 169

Јавните личности постојано се во центарот на вниманието и се под будното око на јавноста. Пред ТВ екраните секогаш може да ги видиме средени и во разни модни комбинации, а од другата страна се само обични луѓе. Публиката и фановите ги интеренсира се повеќе нивниот приватен живот и како изгледаат кога ќе се исклучат камерите.

0 104

Секое лето социјалните мрежи се преплавени од жешки и секси фотографии од познатите Македонки. Некои „бомбардираат“ секојдневно во разни модели на бикини, а други пак можеби ќе објават една фотографија, но ќе направат вистински хаос со истата.

0 182

По подолго време ми текна ново непто да смиксам, а овој пат се работи за хитот на Александра Јанева и Наташа Миленкова со наслов Еуфорија, слупнете го сето тоа видеото испод…

0 66

Таа е најдобра во својата професија, а тој најдобар во својата област, а некогаш заедно беа најдобри во брачниот живот. Калиопи важи за една од најдобрите македонски вокали кај нас, а нејзините песни се хитови кои ќе останат засекогаш и кај идните генерации.

0 91

Ќерката на Шабан Шаулиќ, Илда Шаулиќ важи за дама на естрадната сцена. Во интервју за „Телеграф“ таа проговори за женски теми и според неа кој е најголемиот проблем на жените. „Не знам, мислам дека тоа е прашање за секоја жена, јас велам 100 жени и секоја е различна на свој начин.Да ни дадете иста задача,

0 78

Цеца Ражнатовиќ на својата наследничка се уште не и дозволува да настапува, а за тоа има добра причина. Пејачката која со години има успешна кариера, сака нејзината ќерка Анастасија да почне да настапува кога ќе го објави својот прв албум.

0 143

Северина Којиќ полека почнува музички да ја покорува и Србија. Иако имаше извесни проблеми со појавувањето на одредени концерти во Србија, откако стана српска снаа, Севе, се’ повеќе е присутна во родната земја на својот сопруг.

0 142

Евровизиската песна „Proud“ на Тамара Тодевска уште кога беше објавена наиде на позитивни коментари од страна на публиката, а на „Јутуб“ има повеќе од еден милион прегледи. Од друга страна се појавија и многу кавери верзии на „Proud“ кои се трудеа да ја отпејаат најдобро што можат.

0 587

Безвременскиот хит на Тоше Проески „Боже чувај ја од зло“ претставува предизвик за многу пејачи да го изведат и тоа е сосема во ред. Но, деновиве се појави видео на ЈуТјуб од една руска рок група која што го претстави својот официјален спот за песната „Боже“. Спорниот момент во целата песна е тоа што таа е …

0 107