Posts in category

МУЗИКА


Оваа сезона во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ , секој од кандидатите има свој ментор. Македонецот Огнен Здравкоски за свој ментор ја одбра Марија Шерифовиќ, а овој четврток ќе се претстави во финалето.

0 122

За последниот настап во „Пинк ѕвездички- all stars“ на нашата талентирана и млада пејачка Антониа Гиговска, пишуваа сите медиуми во регионот. Со франсуската балада насловена „Те сакам“, Антониа по којзнае кој пат ги освои симпатиите на публиката и жирито и секако влезе во финалето како една од најдобрите учесници на шоуто.

0 85

По феномалниот настап на Тамара Тодевска на Евровизија може да се каже дека ја имаме новата број еден пејачка во Македонија. Во изминативе години македонските поп пејачки беа во сенка на на нашата некогашна евровизиска учешничка Елена Ристеска кој го држеше и го постави личниот рекорд на Македонија на Евровизија.

0 57

Сања Сани Гроздановска моментално е една од најангажираните пејачки, па настапува од понеделник до понеделник во скопски кафеани. Во интервју за „Бекстејџ“ , Сани откри дека за време на настапите имала и непристојни понуди кои вообичаено доаѓале од пијани гости.

0 62

Тамара Тодевска преку твит им посака много среќа во вечерашниот настап на Србија на Евровизија. Тоа е прекрасната моја фамилија и ве сакам вели таа. Твитот можете да го видите испод…

0 108

Ова годинешното издание на „Евровизија“ ќе се одржи во Тел Авив, Израел. Претставниците на државите – учеснички неколку дена во се Тел Авиви каде што веќе се финилизираат подготовките за нивното претставување. Тие деновите ги поминуваат во давање на интервјуа, пресови, проби, дружење…

0 141

По пократок временски период Велешката пејачка Валери Димовска издаде заедно со раперот Нешо нова песна. Во песната главна тема е политичката криза и проблемите во секојдневијето како на пример исто се спомнува коцката која е распостранета во нашата земја.

0 55

Традиционално, во пресрет на евровизискиот натпревар, во Скопје ќе се одржи евровизиска забава, овој пат во чест на Тамара Тодевска. На забавата посетителите ќе уживаат во најголемите евровизиски хитови, победничките песни од изминатите години, како и песните од македонските претставници.

0 52

Слушајќи ја втората проба си викам дали е Македонија е на прагот да направи историски пласман и да заврши во топ 3 најдобри Евровизиски песни или во топ 5. Сценскиот настап беше волшевен и фантастилен така да бодрете ја Тамара и поддржете ја доколку се најдете во некоја друга земја освен Македонија. Видеото втората проба …

0 302

Денес Тамара ја има својата втора проба и сите го чекаат видеoто за да го видат пробниот втор настап. Погледнете го твитот испод…

0 81