Posts in category

ЗАБАВНО


Инфлуенсерката Андреа Абели открила дека заработува по 2 милиони евра годишно од своите објави на Инстаграм. Таа е сопственичка на прилично голем задник со помош на кој заработува енормна сума на пари од само една објава. Андреа има 35 години и пред тоа се занимавала со веб дизајн кога сфатила дека всушност “седи на рудник …

0 70

Денес со почеток во 17 часот ќе можете да гледате мојот Јутуб стриминг во кој на PS4 ќе играм FIFA 19. Ви пожелувам много забава и уживајте. Стримингот е испод…

0 45

Љубовта кон себе е многу важна ако не и поважна од љубовта кон другите. Ако не се сакате себеси, тогаш мали се шансите дека ќе можете вистински да ги сакате и другите. Сепак, како да знаете дали се сакате себеси? Тоа не е само да се ставите себе на прво место, тоа е многу покомплексно. …

0 62

Мал камен на Марс го доби името по легендарниот рок-бенд „Ролинг стоунс“. НАСА го именува „Каменот на Ролинг Стоунс“, откако роботската вселенска сонда „Инсајт“ го снимила како се тркала на површината на Марс. Веста прв ја објави американскиот актер Роберт Дауни Џуниор, кој се искачил на сцената на стадионот „Роуз Бул“ во Пасадена, Калифорнија, само …

0 52

Кога се збори за некое работно место дека е добро, обично се мисли на тоа дека работата е добро платена. Но, дали ако работата е добро платена, а сепак е здодевна, стресна или со лоши услови за работа, таа сепак заслужува да се нарече „добра“? Сепак, третина од целиот ден ја поминуваме на работното место, …

0 51

Ешлин Марачино секоја година пишувала писмо на балон за нејзиниот починат татко и го пуштала да одлета на небото, за да може да го прочита во рајот, но никогаш не добивала одговор сѐ досега. 16-годишната Ешлин на овој начин го одбележувала неговиот роденден. Оваа година, се случило нешто за кое не можела ниту да сонува …

0 119

Животната приказната на др. Роман Саини е успешна приказна, но многу празлична од сите останати.  Тој се откажал од најпосакуваната административна работа во Индија посветувајќи го својот живот на помагање на оние деца кои што не можат да си ги дозволат трошоците за конкурентните испити. Тој ја основал „Unacademy“ за да им обезбедува едукација на …

0 46

Како се однесува Скопјанец на плажа во Охрид!? 1. Стани во 4 сабајле и оптегни пешкирите за да зафатиш 6 лежалки задолжително во прв ред – 2 на сонце, 2 на сенка и 2 за секој случај. После врати се во кревет и спиј до 12 на пладне. 2. На просечен Скопјанец му требаат 10 …

0 150

Ако некогаш сте се запрашале дали успехот навистина е запишан во ѕвездите, тогаш сигурно ќе ве интересираат резултатите од едно истражување. Го спроведе една американска веб-страница за да дознае во кои знаци се раѓаат најуспешните луѓе во светот и се докажало дека овие три хороскопски знаци се на врвот на листата.

0 116

Ако некогаш сте сакале да дознаете како е истовремено да се капете во солена и слатка вода, идеално место за тоа е базенот Water on Water кој се наоѓа на езерото Комо во Ломбардија. Базенот е дел од комплексот Grand Hotel Tremezzo и поради ваквата можност на капење се смета за еден од најубавите базени …

0 45