Posts in category

ЗАБАВА


Тамара Тодевска беше ѕвездата на вечерта на 34-то издание на „Макфест“. Таа ниту се натпреваруваше, ниту пак победни во вистинска смисла на зборот, но затоа буквано ја крена атмосферата на фестивалот во ревијалниот дел. Публиката ја пречека со громогласен аплаус,

0 226

Познатата српска поп-рок пејачка призна дека има невообичаен ритуал секој пат кога ќе треба да се појави на сцената.

0 151

Сестрите Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ важат едни од попознатите македонски пејачки, а тоа не е чудно кога потекнуваат од музичко семејство. Едната живее на скопска адреса, а другата е постојано на релација Белград – Скопје, но секогаш се поддршка една на друга.

0 48

Бурак Озчивит и Фахрие Евџен се една од најпознатите двојки, а фановите со голем интерес го следат секој нивен потег. Според тоа, многу се зборуваше за нивната венчавка во медиумите, а потоа и за нивната криза во брак, која доби епилог со раѓањето на синот Каран.

0 67

Инфлуенсерката Андреа Абели открила дека заработува по 2 милиони евра годишно од своите објави на Инстаграм. Таа е сопственичка на прилично голем задник со помош на кој заработува енормна сума на пари од само една објава. Андреа има 35 години и пред тоа се занимавала со веб дизајн кога сфатила дека всушност “седи на рудник …

0 70

Првиот електричен X-авион на НАСА, X-57 Mod II пристигна во Истражувачкиот центар за летови Армстронг, каде наскоро ќе започне со серија ригорозни тестови. X-авионите се експериментална платформа која НАСА ја користи за тестирање и развивање нови технологии.

0 46

Поп пејачката Тамара Тодевска доби награда за најдобар вокал во живо на Eurovision NI Awards 2019, со што постигна нешто што никој Македонец или Македонка пред тоа не постигнал а и ќе мора да ја надмине за да го постигне истиот резултат. Секоја чест за Тамара а нејзиниот твит можете да го видите испод…   A …

0 56

Јапонските научници од медицинскиот сектор на Воената академија во Токорозава, направија вештачка крв која одговара на сите крвни групи. Тие истакнуваат дека крвта може да биде складирана до година дена на собна температура. Истражувачкиот тим тестовите ги направи на болни зајаци кои изгубиле големи количини на крв.

0 41

Бугарската пејачка Валја Балканска е разочарана што искористиле нејзина песна без нејзино знаење во трејлерот за филмот во кој глумат Џорџ Клуни и Хју Лори. Познатата бугарска песна „Излел е Делјо хајдутин“ се појави во трејлерот на американскиот филм Tumoroulend во 2015 година. Според пејачката, оттогаш никој не ја барал.

0 42

Единствениот дијамант со скапоцен камен во него е пронајден во Сибир. Дијамантот е наречен „Матрјошка“, а се верува дека е стар 800 милиони години и дека е непроценлив и единствен во светот. Поголемиот дијамант е со димензии 4,8 x 4,9 x 2,8 милиметри. Во него е сместен помал дијамант со димензии 1,9 x 2,1 x …

0 58